درب حیاط اولین عنصری از ساختمان است که مورد توجه یک میهمان قرار می گیرد ، از اینرو بسیاری از کارفرمایان در انتخاب درب حیاط منزل وسواس زیادی به خرج می دهند . اگر از آن دسته از افرادی هستید که به مدل درب حیاط ساده ، شیک و  مدرن علاقه مند هستند ایده هایی در این خصوص برای شما آماده کرده ایم که می تواند مورد توجه شما قرار گیرد . از نکات مهم در طراحی این درب ها ، فلزی بودن و سادگی در ساخت آنهاست  .

۱۰ مدل درب حیاط ساده و شیک و مدرن را ببینید :

مدل درب حیاط ساده

۱- در طراحی درب فلزی بالا از دو رنگ طلایی و سرمه ای به صورت ترکیبی استفاده شده به این شکل که یک فریم طلایی رنگ ضخیم دورتادور مربع های شبکه بندی شده را احاطه کرده است . در قسمت مرکزی درب یک ورق سرتاسری سرمه ای رنگ استفاده شده تا کمی به دید (مَحرمیت) حیاط اضافه کند .مدل درب حیاط ساده

۲- در تصویر بالا شاهد یک مدل درب حیاط ساده و مدرن هستیم که از برش لیزر برای ایجاد طرح اسلیمی بر روی ورق فلزی ، استفاده شده است . طراحی درب به صورت متقارن انجام شده و در بخش هایی از متریال چوب نیز استفاده شده است .

درب ورودی حیاط

۳- یک مدل درب حیاط ساده در هند ! در طراحی و اجرای این درب فلزی از چوب ، فلز و شیشه به صورت ترکیبی استفاده شده . همچنین سبک مورد استفاده در طراحی این درب به سبک مدرن است و توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

مدل درب حیاط ساده

۴- مدل درب حیاط ساده به صورت شبکه های چوبی و فلزی که به طراحی مینیمال آن اشاره دارد . همانطور که در تصویر نیز مشاهده می کنید ساخت این مدل از درب ها به سادگی امکانپذیر است و نیاز به مهارت بالایی در ساخت ندارد .درب حیاط آهنی جدید

۵- طراحی این درب فلزی ایده جالب و خلاقانه ای دارد . اجرای این درب با متریال استیل انجام شده که نیازی به رنگ زدن ندارد و علاوه بر سبک بودن در برابر شرایط محیطی از جمله رطوبت مقاومت بالایی از خود نشانه می دهد .

درب ورودی حیاط

۶- اگر به دنبال یک مدل درب حیاط ساده و جالب توجه هستید تصویر بالا نیز می تواند ایده خوبی برای درب منزلتان باشد . به مانند بسیاری از مدل های دیگر در طراحی این درب نیز از الگوی تقارن استفاده شده است .

درب حیاط

۷- در طراحی این درب از متریال شیشه و فلز و رنگ بندی کرم-قهوه ای استفاده شده و یکی از ویژگی های جالب توجه در طراحی این درب مدرن و زیبا ، عدم استفاده از تقارن است .

مدل درب حیاط جدید

۸- یکی از نکات مهم در طراحی درب فلزی ساده عدم استفاده از رنگ های گوناگون و متفاوت است . بهتر است در رنگ آمیزی درب فلزی ساده از ۲ رنگ موافق و مخالف استفاده کنید . استفاده از ترکیب رنگی زیاد موجب شلوغی و عدم یک پارچگی درب حیاط می شود .

درب حیاط

۹- تصویر بالا یک مدل درب حیاط ساده با ترکیب فلز و چوب است که طراحی مینیمالی را ارائه می دهد . اجرای این مدل از درب ها هزینه چندان بالایی ندارد .

درب حیاط آهنی جدید

۱۰- در اخرین طرح به صورت کامل از متریال فلز استفاده شده که نتیجه این امر ، طراحی دَربی مدرن و منحصر به فرد است . هرچند طراحی اینگونه از درب ها می تواند موافقان و مخالفان زیادی داشته باشد . نظر شما در مورد ۱۰ مدل درب حیاط ساده و مدرن معرفی شده چیست ؟ نظرات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید .

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh
به روزرسانی مطلب ۱۳۹۸/۰۳/۱۶