آیا به دنبال یک نقشه خانه دوبلکس ایرانی شیک با عرض ۱۰ متر می گردید؟ در این بخش قصد معرفی نقشه خانه دوبلکسی را داریم که با عرض ۱۰ متر طراحی شده است. این نقشه در زمین شمالی به مساحت تقریبی ۲۰x۱۰ موقعیت یابی شده که شما می توانید این پلان را در زمین هایی با مساحت بیشتر نیز اجرا کنید. اگر عرض زمینِ شما کمتر از ۱۰ متر است طراحی این پلان پیشنهاد نمی شود. در ادامه به توضیحاتی مفیدو مختصر در خصوص نقشه خانه دوبلکس می پردازیم. لازم به ذکر است در پست قبل به ۱۵ عکس و نکته در طراحی خانه دوبلکس اشاره کرده بودیم که مشاهده این پست می تواند برای شما مفید واقع شود.

توضیحات نقشه خانه دوبلکس ایرانی

طبقه همکف دوبلکس :

بعد از ورود به حیاط ابتدا با یک ایوان باشکوه مواجه می شویم در ادامه یک نمای دوبلکس مشاهده می شود که با باز کردن دربِ ورودی دوبلکس وارد فضای لابی (پیش ورودی) می شویم. در فضای لابی سرویس توالت و کمد کفش و لباس تعبیه شده است. در ادامه مسیر با فضای آشپزخانه و اتاق خواب میهمان مواجه می شویم. راه پله به صورت سه طرفه طراحی شده تا پرتی در پلان پدیدار نشود. در زیر فضای راه پله نیز ، سرویس بهداشتی و اتاق پرو (فضاهای اتاق میهمان) تعبیه شده است. نقشه خانه دوبلکس ایرانی دارای یک نشیمن به ابعاد ۳۵ متر مربع می باشد که درست در روبروی فضای نشیمن، استخر طراحی شده است. لازم به ذکر است مساحت طبقه همکف حدود ۱۰۰ متر مربع می باشد.

نقشه خانه دوبلکس

طبقه اول دوبلکس :

به طبقه بالای این خانه دوبلکس ایرانی می رویم. طبقه اول به صورت سه خوابه طراحی شده که شامل اتاق خواب مستر و اتاق خواب فرزندان می شود. فضای بار برای این در نظر گرفته شده که برای صرف نوشیدنی یا مواد غذایی به طبقه همکف مراجه نکنید. همچنین در این طبقه سرویس توالت ، حمام و tv room نیز در نظر گرفته شده است.لازم به ذکر است مساحت طبقه اول حدود ۱۳۰ متر مربع می باشد.

طراحی خانه دوبلکس

نمای خانه دوبلکس :

برای این خانه دوبلکس ، نمای کلاسیک (نمای رومی) پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای مدرن ، نئوکلاسیک و … نیز طراحی گردد.

خانه دوبلکس ایرانی

نظر شما در مورد نقشه خانه دوبلکس ایرانی چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh