آیا به دنبال ایده های جذاب ، برای طراحی نمای ساختمان ویلایی خود هستید ؟ سبک مدرن را می پسندید یا سبک کلاسیک ؟ در این بخش از وب سایت خانه طرح قصد داریم شما را با ۱۰ مدل طراحی نمای ساختمان ویلایی آشنا کنیم. چه طرفدار سبک مدرن باشید و چه سبک کلاسیک حتما یکی از نماهای ویلایی زیر را خواهید پسندید. با خانه طرح در معرفی و بررسی این نماهای زیبا همراه باشید.

۱۰ مدل طراحی نمای ساختمان ویلایی کدامند ؟

طراحی نمای ساختمان

۱- در طراحی نمای ساختمان ویلایی تصویر بالا ، فرم سازی نما بیش از هر فاکتور دیگری خودنمایی می کند. اجرای چنین پروژه هایی معمولا پر هزینه بوده و نیازمند طراحی و محاسبات سازه است.

نمای ساختمان مدرن

نمای ویلا

۲- اگر از طرفداران سبک نمای کلاسیک هستید ، طراحی نمای ساختمان ویلایی تصویر بالا نظر شما را جلب خواهد نمود. یکی از ویژگی های شاخص نمای کلاسیک (نمای رومی) وجود تقارن و استفاده پنجره های بزرگ و سرتاسری است.

نمای ساختمان

۳- نمونه ای دیگر از نمای ساختمان تریبلکس به سبک کلاسیک ، که این نما را می توان با متریال سنگ تراورتن و یا سیمان سفید با روکش نانو اجرا کرد.

نمای ساختمان رومی

۴- یکی دیگر از نمونه های جذاب در طراحی نمای ساختمان رومی ، تصویر بالا است که برای نمای ساختمان ویلایی ایده هوشمندانه ای به نظر می رسد.

نمای خانه ویلایی ساده

۵- نمای مدرن دوست دارید ؟ شاید این ایده برای طراحی نمای ساختمان شما ایده جذابی به نظر برسد. متریال های سیمان ، چوب و شیشه ، بازیگران اصلی طراحی نمای این ساختمان ویلایی لوکس هستند.

نمای ساختمان یک طبقه

۶- بهره گیری از فرم های سیال و منحنی شکل ، مورد سلیقه بسیاری از کارفرمایان ایرانی است. در طراحی نمای ساختمان تصویر بالا از متریال سیمان به همراه روکش نانو استفاده شده است.

نمای ساختمان دو طبقه

۷- نمای این خانه دوبلکس به سبک مدرن طراحی شده و داری یک فرم خشن و هجومی است. یکی از ویژگی های جالب توجه در طراحی نمای این ساختمان ، استفاده هوشمندانه از فرم و عملکرد در کنار یکدیگر است. در تصویر بالا ، فرمِ سفیدِ رنگِ زیرزین ، در قالب تراس تعریف شده و فرم بالایی نما در جهت سایبان و باران گیر انجام وظیفه می کنند.

نمای ساختمان ویلایی

۸- اگر به دنبال یک نمای ساختمان رومی ساده و نسبتا کم هزینه هستید ، نمای ساختمان (تصویر بالا) می تواند ایده جذاب و خلاقانه ای باشد.

نمای ساختمان مسکونی

۹- نمونه ای دیگر از طراحی نمای ساختمان ویلایی با متریال سنگ تراورتن را در تصویر بالا مشاهده می کنید.

عکس نمای بیرونی ساختمان

۱۰- تصویر آخر مربوط به طراحی نمای ساختمان یک طبقه با تلفیقی از متریال چوب ، سیمان و کامپوزیت است. نظر شما در مورد طراحی نمای ساختمان ویلایی چیست ؟ کدام یک از ۱۰ ایده مطرح شده ، بیشتر نظر شما را به خودش جلب نمود ؟ مثل همیشه منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

تحریریه خانه طرح
منبع : behance – homeanddecor – Pinterest