طراحی باغ ویلا می تواند با ایده های لوکس و لاکچری همراه باشد . کافیست یک زمین بزرگ در اختیار داشته باشید تا قسمتی از آن را به یک ساختمان ویلایی و قسمت دیگر را به محوطه سازی و باغ تبدیل نمایید . البته این نکته را فراموش نکنید که برای اجرای چنین پروژه هایی ممکن است دچار هزینه های سنگینی شوید . محوطه سازی باغ ویلا شامل طراحی آلاچیق ، طراحی استخر ، طراحی باغ و … می شود . انتخاب این موضوع که کدام یک از فضاها بزرگ تر یا کوچکتر باشند در اختیار شماست. ممکن است کارفرمایی داشتن استخری بزرگ را به داشتن باغی کوچک ترجیح دهد که این موضوع متناسب با خواست و نیاز کارفرما است.

نگاهی به طراحی باغ ویلای لوکس

طراحی باغ ویلا

در نگاه اول شاید طراحی باغ ویلا این پروژه کمی متفاوت تر از نمونه های دیگر باشد که دلیل آن نیز سطح خواسته و نیاز کارفرما بوده است . در طراحی باغ ویلا ، یک استخر بزرگ در نظر گرفته شده که بخشی از استخر نیز به آلاچیق تابستانه تبدیل شده است .

طراحی حیاط ویلا

طراحی محوطه ویلا

وقتی صحبت از طراحی باغ ویلا به میان می آید ، طراحی یک آلاچیق نیمه بسته برای درست کردن و صرف غذا از اولویت بالایی برخوردار می شود . همانطور که در این باغ ویلا نیز مشاهده می کنید این فضا نیمه سر بسته به وسیله پرده ها به محیطی سربسته تبدیل شده است و البته از ورود حشرات بالدار بر روی میز غذا جلوگیری می شود.

محوطه سازی ویلا

درست در رو به روی میز غذاخوری ، فضایی برای نشیمن و گپ چند نفره ترتیب داده شده است.

طراحی فضای سبز

محوطه سازی ویلا

نمایی از فضای استخر ، آلاچیق ، نشیمن و جکوزی را مشاهده می کنید که در ارتباط با یک دیگر عملکرد موفقی داشته اند.

محوطه سازی ویلا

یکی از ایده های جالب این بهشت کوچک ، آبشار مصنوعی با عرض ۷ متری آن است . صدای آرامش بخش این آبشار در کنار دو مجسمه سفید (مجسمه اسب) زیبایی وصف ناشدنی به طراحی محوطه سازی این ویلای لاکچری داده است.

طراحی باغ ویلا

این ویلا در دبی طراحی شده و با توجه به آب و هوای گرم این منطقه ، وجود یک فضای پذیرایی در دل استخر باعث خنک شدن افرادی می شود که از گرمای زیاد این منطقه گریزانند. هرچند در مرکز پذیرایی یک شومینه روباز در نظر گرفته شده تا اگر سردتان شد از آن استفاده کنید.

حیاط سازی ویلا

تقارن در استفاده از المان ها ، یکی از نقاط قوت این باغ ویلا است.

طراحی باغ ویلا

با توجه به اقلیم این منطقه از درختان دخل خرما به صورت خطی در جلوی ساختمان استفاده شده تا باعث خنک تر شدن فضای داخلی ویلا شوند.

طراحی باغ ویلا

در بخش ورودی باغ ویلا با درختچه ها و بوته های گل مواجه می شویم که این موضوع باعث شده تا نمای ضلع جنوبی (نمایی اصلی) کاملا در معرض دید باشد.

طراحی باغ ویلا

نمایی از خانه دوبلکس ویلایی که گیاهان و درختان ، در پیرامون آن طراحی شده اند . با این روش جریان هوای خنک تری به فضای داخلی منتقل می شود و از طرفی ویو بهتری از طبقه بالا به فضای حیاط خواهیم داشت.

فضای سبز ویلا

حیاط سازی خانه

طراحی ویلا

طراحی ویلا

محوطه سازی ویلا

محوطه ویلا

طراحی باغ ویلا

محوطه سازی حیاط

نظر شما در مورد طراحی باغ ویلا چیست ؟ آیا طراحی محوطه سازی این ساختمان ویلایی آنقدر فوق العاده بود که شما را شگفت زده کند ؟ منتظر نظرات شما هستیم .

تحریریه خانه طرح
منبع: myhomedecorart – khanetarh