خانه های دوبلکس بسیاری هر ساله در کشور های مختلف جهان در حال طراحی و ساخت هستند . اما بعضی از این ساختمان ها به قدری زیبا هستند که توجه هر کسی را به خود جلب می کنند . یکی از این خانه ها خانه دوبلکس خلیج بیسکین است که توجه گروه معماری خانه طرح را نیز به خود جلب کرد . پس اگر شما نیز به دنیای طراحی خانه دوبلکس علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم در نقد و بررسی این خانه شگفت انگیز با ما همراه باشید .

خانه های دوبلکس شگفت انگیز لایق جایزه اند

ملک مسکونی خلیج بیسکین، خانه جالبی است که توسط شرکت معماری استرانگ، مستقر در میامی طراحی شده که برای طرح مدرنیستی برترش مشهور است. این خانه زیبا، واقع در فلوریدای جنوبی، برنده جایزه معماری برتر فلوریدای بنیاد معماران آمریکایی و جایزه برتر شایستگی میامی بنیاد معماران آمریکایی در ۲۰۱۴ شد.

عناصر جالب خانه دوبلکس چیست ؟

نمای جلو با یک ورودی مینیمالیستی، درهای چوبی باریک روی اندود گچی سفید ساده که با دو درخت نخل بلند از لحاظ بصری قاب گرفته شده، به بازدیدکنندگان خوشامد می گوید. به محض ورود، راهرو مدرن باریکی شما را به اتاق نشیمن روشن با سقف بلند و مبلمانی امروزی که فضایی تازه و کم نظیر خلق می کنند، هدایت می کند. درهای شیشه ای کشویی با قابلیت اتصال فضای زندگی مدرن داخلی با بیرون ویژگی اصلی این خانه شگفت انگیز هستند. در بیرون، یک استخر شنای چشمگیر با ۲۵ متر طول قطعا چیزی است که همه ما ممکن است به آن غبطه بخوریم.

“این طرح به طرز ماهرانه ای یک استخر با طول ۲۵ متری را در سایتی کوچک دربرمی گیرد. این استخر یکی از ویژگی های غالب کل طرح است؛ چرا که عمیقا در قلب خانه فرو رفته است. طبقه دوم خانه بر روی استخر زیر آن طره شده است. مصالح ساختمانی اصلی عبارتند از اندود گچی سفید ساده و “سنگ تاج فلوریدا”. درهای شیشه ای کشویی مقاوم در برابر ضربه همه جا بکار رفته اند و وجود یک حیاط داخلی نور و هوا را برای فضاهای اقامتی فراهم کرده است. برآمدگی های عمیق خانه را از خورشید زننده بعد از ظهر و بارندگی های مکرر محافظت می کند”.

خانه دوبلکس مدرن

خانه دوبلکس

خانه دوبلکس

نمای ساختمان دوبلکس

نمای داخلی ساختمان دوبلکس

خانه دوبلکس

خانه دوبلکس

نمای داخلی ساختمان دوبلکس

نمای داخلی ساختمان دوبلکس

نمای داخلی ساختمان دوبلکس

طراحی ویلای دوبلکس

نمای داخلی ساختمان دوبلکس

نظر شما در مورد طراحی این خانه دوبلکس مدرن چیست ؟

مترجم : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح