رنگ از عناصر اساسی هر نوع طراحی زیبایی شناسانه است ، اما در دکوراسیون داخلی اتاق خواب ، بافت طرح ممکن است حتی مهم تر از رنگ آن باشد. استفاده از خطوط صاف و ساده می تواند راه مناسبی برای ایجاد یک فضای آرامش بخش باشد اما در صورتی که این خطوط حالت خشک، خشن، و یا تیز نداشته باشند. در عوض، اتاق خواب باید با استفاده از مقدار زیادی بافت نرم که بتواند هم راحتی فیزیکی و راحتی همزیبایی شناسانه را تامین کند طراحی شود. اتاق خواب های نشان داده شده در این مطلب نه تنها بسیار زیبا هستند، بلکه بافت نرم آنها حس لذت بخش استراحت در پایان یک روز پرتلاش را فراهم می آورند .

دکوراسیون داخلی شماره ۱

اولین اتاق خواب ،که طراحی Mário Nogueira است، در واقع یک آپارتمان استودیوی کوچک در طبقه ی همکف یک ساختمان و همسطح فضای باغ است. این فضا با رنگ های تقریباً خنثی و عناصر طبیعی از جمله عناصر چوبی پولیش خورده تزئین شده است. چراغ سقفی به کار برده شده در این طرح به طور خاص بسیار غیر معمول و قابل توجه است. کف صاف و پولیش خورده و فرش نرم در زیر تخت مناسب برای راه رفتن بدون پاپوش و بنابراین برای اتاق خواب بسیار مناسب هستند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون داخلی شماره ۲

در فضای بعدی، به جای استفاده از تم رنگ بژ و اوتمیل (oatmeal)، از سایه های آبی خاکستری سرد استفاده شده است. مانند اتاق خواب اول، طراح از یک فرش نرم استفاده کرده تا یک فضای دعوت کننده در اطراف تخت ایجاد کند و از پتوی آبی گرم و نرم استفاده کرده تا حس باران و پوشیدن یک بارانی راحت را به بیننده القا کند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب سفید

دکوراسیون داخلی شماره ۳

در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب سوم از رنگهای کمی خلاقانه تر استفاده شده است. بیننده احتمالاً قادر نخواهد بود که چشم از مبل مخمل بنفش لوکس زیر تخت بردارد. بدون شک هم رنگ و هم بافت عناصر مرکزی مورد نیاز برای یک اتاق خواب زیبا هستند. در این طرح نیز فرش نرم و سطوح شیشه ای سرد میزهای قهوه خوری برنجی نظر را کاملاً متوجه حس لامسه و بافت به کار برده شده می کنند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب بنفش

دکوراسیون داخلی شماره ۴

این اتاق خواب دارای یک محوطه ی دِرِسینگ خصوصی است که یک وَنیتی (میز آرایش) فوق مدرن را با یک کمد لباس با قابلیت سازماندهی آسان ترکیب میکند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

کمد دیواری اتاق خواب

دکوراسیون داخلی شماره ۵

در اتاق خواب بعدی که اثر Hüseyin Sedef می باشد، طراح به نحو قابل درکی از تخت به عنوان نقطه کانونی اتاق استفاده می کند. سایه بان کانوپی چوبی، که در واقع جزیی از اتاق است، یک حس خلوت و حصار را تداعی میکند که این خود انسان را به خوابیدن بدون بستن پوشش های تخت ترغیب میکند. این اتاق همچنین دارای یک حمام اختصاصی لوکس شامل یک جکوزی بزرگ و یک دوش آبشار مانند است. در طرف دیگر کانوپی یک وَنیتی (میز آرایش) کوچک و دوست داشتنی است

پلان اتاق خواب

میز فرفوژه اتاق خواب

سرویس بهداشتی و دوش

دکوراسیون داخلی شماره ۶

رنگ زرد، رنگ غالب اتاق خواب بعدی است. اگرچه رنگ زرد عموماً می تواند زیادی به چشم بیاید، در این اتاق خواب طراح اثرات رنگ زرد روشن را با استفاده از رنگ خاکستری سرد و بافت نرم تخت کنترل کرده است که نتیجه ی کار ایجاد یک احساس نرمی و تسکین دهندگی است.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب زرد

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب زرد رنگ

دکوراسیون اتاق خواب زرد

دکور اتاق خواب

اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون داخلی شماره ۷

اتاق خواب آخر، آثر Victoria Yakusha قطعا یک طرح کاملاً زنانه است. این اتاق از عناصری مانند روتختی با آویز چینچین و طراحی نور مطلقاً نرم بهره برده است. قفسه های کار شده در دیوار ، پرده های بلند و تزئینات انتخاب شده یک جو روحانی به این خلوتگاه بسیار زیبا می دهند.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب سفید

کدام یک از ۶ مدل دکوراسیون داخلی اتاق خواب بیشتر توجه شما را به خودش جلب کرد ؟

مترجم : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح