نقشه ویلا دوبلکس لوکس به سبکِ کلاسیک معمولا با یک نمای رومی شیک و منحصر به فرد همراه است. در این بخش به بررسی یکی دیگر از پروژه های طراحی شده توسط خانه طرح می پردازیم که پلان معماری بر اساس سبکِ کلاسیک طراحی شده است. نکته مهم در طراحی این پلان ، توجه به حریم خصوصی و عمومی ، عدم پرتی فضا و در نظر گرفتن خواسته های کارفرمای پروژه بوده است.

توضیحات نقشه ویلا دوبلکس لوکس با نمای رومی شیک

بررسی پلان معماری:

نقشه ویلا دوبلکس لوکس در ابعاد ۱۳ در ۱۲.۵ متر در زمینی به مساحت ۲۰ در ۵۰ طراحی شده است. در طراحی این پلان ، دید و منظر مورد توجه قرار گرفته شده است. یکی دیگر از نکات مهم در طراحی پلان ، در نظر گرفتن یک نمای رومی شیک از دید کارفرمای پروژه بود که همین موضوع باعث شد پلان بر اساس نمای رومی دستخوش اندکی تغییرات شود. لازم به ذکر است متراژ هر طبقه ۱۳۵ متر مربع (بدون تراس) و ۱۵۵ متر مربع (به همراه تراس) در نظر گرفته شده است.

نقشه ویلا دوبلکس

طراحی طبقه همکف :

در ابتدا وارد یک لابی می شویم در این فضا شاهد کمد لباس و کفش و سرویس توالت هستیم. پس از عبور از فضای لابی وارد سالن نشیمن می شویم که در این فضا می توانید به فضای آشپزخانه ، راه پله دوبلکس ، اتاق میهمان دسترسی مستقیم پیدا کنید.

پلان طبقه اول :

به صورت سه خوابه طراحی شده است. که دو خواب برای فرزند و یک خواب برای والدین (خواب مستر) در نظر گرفته شده است. از دیگر فضاهای طراحی شده در این طبقه می توانیم به تراس بزرگ و سرتاسری ، سرویس حمام ، سرویس توالت ، آشپزخانه مینی ، لاندری و کلوزت اشاره نماییم.

نقشه خانه دوبلکس

نمای پیشنهادی برای نقشه خانه یک طبقه (پلان خانه ویلایی)

برای این نقشه ویلا دوبلکس لوکس ، نمای رومی پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای مدرن ، نئوکلاسیک ، سنتی و … نیز طراحی گردد.

نمای رومی شیک

نظر شما در مورد نقشه ویلا دوبلکس لوکس چیست ؟ ایا طراحی این نمای رومی شیک مورد توجه شما قرآر گرفت؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh