نقشه ساختمان مسکونی باید بر اساس نیاز کارفرما و ضوابط و استاندارد های معماری طراحی شود. و در این میان واژه “نمی شود” از سوی مهندس معمار در ۹۰ درصد مواقع کم‌کاری یا عدم توانایی مهندس معمار ، در جهت رساندن کارفرما به خواسته نهایی اوست. در این بخش به بررسی اجمالی پلان ساختمان ۲۵۰ متری مدرنی می پردازیم که مطابق با نیاز کارفرما و بدون پرتی فضا و دوستدار حریم خصوصی ، طراحی شده است.

توضیحات نقشه ساختمان مسکونی

بررسی پلان معماری:

پلان ساختمان ۲۵۰ متری در ابعاد ۱۱.۶۵*۲۱.۵ به صورت سه خوابه طراحی شده است. طراحی  پلان بر اساس نیاز کارفرما و ضوابط معماری انجام شده است. توجه به حریم خصوصی و عدم پرتی فضا از اولویت های طراحی این پلان مسکونی است. از پلان ساختمان برای یک خانواده ۵ نفره مناسب است. از جمله فضاهای طراحی شده در این پلان می توانیم به سالن نشیمن ۳۰ متر مربعی ، سالن پذیرایی ۵۵ متر مربعی ، آشپزخانه ، مطبخ ، بالکن ، اتاق خواب مستر ، اتاق خواب فرزندان ، لابی خصوصی ، لابی ورودی ، سرویس توالت ، سرویس حمام ، کلوزت و لابی آسانسور اشاره نماییم.

نقشه ساختمان مسکونی

نمای پیشنهادی برای پلان ساختمان ۲۵۰ متری

برای این نقشه ساختمان مسکونی ، نمای مدرن پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای کلاسیک ، نئوکلاسیک ، سنتی و … نیز طراحی گردد. لازم به ذکر است نمای زیر صرفا یک تصویر پیشنهادی است و توسط شرکت کارشیو طراحی شده است.

پلان ساختمان

نظر شما در مورد نقشه ساختمان مسکونی ۲۵۰ متری چیست ؟ ایا طراحی پلان ساختمان مورد توجه شما قرآر گرفت؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh