هنگامی که صحبت از محوطه سازی حیاط به میان می آید ، طراحی دیوار حیاط به یکی از اولویت های مهم کارفرمایان تبدیل می شود. اگر شما نیز از آن دسته کارفرمایان سخت گیر به طراحی دیوار حیاط منزلتان هستید ، شک نداریم حداقل چند نمونه از طراحی هایی که در این بخش به شما معرفی می کنیم ، نظر شما را به خودش جلب خواهد نمود. در این بخش مجموعه ای از ۲۰ مدل جذاب از طراحی دیوار حیاط منازل ایرانی و خارجی را به سبک های مدرن و کلاسیک گرداوری کرده ایم و در ادامه به توضیح آنها خواهیم پرداخت.

نگاهی به انواع مدل طراحی دیوار حیاط ساختمان

طراحی دیوار حیاط

طراحی دیوار حیاط

در تصاویر بالا ، مهندس معمار از متریال چوب ترموود برای طراحی دیوار حیاط استفاده کرده است. این پایان کار نیست و شاهد استفاده از نورپردازی و المان های فلزی هستیم که در ترکیب با نورپردازی شب ، جلوه مدرنی به نمای دیوار بخشیده اند.

سنگ کاری دیوار حیاط

استفاده از انواع سنگ تراورتن در طراحی دیوار حیاط می تواند با ایده های متفاوتی انجام شود که در تصویر بالا شاهد یکی از این ایده ها هستیم.

دیوار حیاط مدرن

اگر حیاط کوچکی دارید ، می توانید از درختچه های کوچک در کنار ستون هایی که با سنگ آنتیک طراحی شده اند استفاده کنید و بدین ترتیب نمای مدرنی برای حیاط ساختمان خود داشته باشید.

نمای دیوار حیاط ساختمان

در حیاط خلوت می توان از ایده دیوار سبز استفاده کرد.

نمای سنگ دیوار حیاط

در تصویر بالا طراحی دیوار حیاط را اینبار به سبک کلاسیک مشاهده می کنید با توجه به هارمونی روشن دیوار ، پیشنهاد می کنیم از گل ها و درختچه های کاج استفاده نمایید.

طراحی دیوار حیاط

متریال سیمان در کنار سنگ آنتیک و نورپردازی بر روی سطوح سنگی ، جذابیت خاصی به دیوار حیاط می دهد.

نمای دیوار حیاط ساختمان

همانطور که تا این لحظه مشاهده کردید استفاده از نورپردازی در طراحی دیوار حیاط یکی از اولویت مهم و کلیدی محسوب می شود. استفاده از نورپردازی در حیاط را دست کم نگیرید و از کنار آن ساده گذر نکنید.

طراحی دیوار حیاط

نمونه طراحی دیوار حیاط به سبک کلاسیک که در فضای مرکزی ستون ها ، مهندس معمار از فلاور باکس (جعبه گل) استفاده کرده تا علاوه بر لذت بردن از نمای کلاسیک از گل های زیبای داخل آن نیز لذت کافی برده شود.

طراحی دیوار حیاط

پیشنهاد می کنیم در طراحی دیوار حیاط ، نهایتا از ۲ تا ۳ متریال و رنگ استفاده کنید. چرا که دیوار حیاط را شلوغ می کند و جذابیت طراحی نیز از بین می رود.

دیوار حیاط مدرن

در اینجا نمونه ای دیگر از طراحی دیواره حیاط را مشاهده می کنید که به سبک مدرن طراحی و ساخته شده است.

نمای دیوار حیاط

گاهی اوقات گیاهان و درختچه ها نقش بسیار مهم و اساسی در طراحی دیوار حیاط بازی می کنند. درست مانند تصویر بالا!

رنگ دیوار حیاط

در اینجا دیوار حیاط پارکینگ به صورت پله کانی و به سبک مدرن طراحی و ساخته شده است.

دیوار حیاط ویلا

وقتی استخر خانه به صورت سرباز و مرکزی طراحی می شود ، طراحی بدنه دیوار حیاط می تواند از ایده ای که در تصویر بالا مشاهده می کنید پیروی کند.

دیوار حیاط سنتی

نمونه ای سنتی از طراحی حیاط منزل ایرانی که از متریال آجر در کنار فلاور باکس استفاده شده است.

طراحی دیوار حیاط

پیشنهاد می کنیم یک آبنمای سنگی در بدنه حیاط خانه تان داشته باشید. چراکه فضای حیاط را تلطیف می کند.

طراحی دیوار حیاط

استفاده از چوب ترمووود در کنار گیاهانِ همیشهِ سبزی چون کاج تزئینی می تواند سرسبزی و نشاط را در همه فصول سال به شما هدیه کند.

طراحی دیوار حیاط

ایجاد یک نشیمن گاه در بدنه دیوار می تواند ایده خلاقانه ای باشد.

طراحی دیوار حیاط

در تصویر بالا ۳ المان تزئینی را مشاهده می کنید که همه شما می توانید المان های زیباتر از این هم داشته باشید!!! این المان ها توسط برش لیزر بر روی ورقه های آهنی ایجاد می شوند.

نمای بیرونی دیوار حیاط ویلایی

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh – behance- pinterest