طراحی نما از گذشته های بسیار دور تا به امروز در ایران و بسیاری از کشور ها از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است . به تدریج با گسترش علم و فناوری در زمینه مصالح و متریال های ساختمانی شاهد اضافه شدن سبک های جدیدی در معماری جهان بوده ایم . نمای ساختمان مدرن یکی از این سبک هاست که از خلاقیت و فناوری سرچمشه می گیرد . در این بخش به سراغ ۲۰ مدل نمای ساختمان مدرن رفتیم که نماهای ۱ تا ۶ طبقه را شامل می شوند . قبل از معرفی این نماها به چند مورد از سوال هایی که بسیاری از کاربران در خصوص نمای ساختمان مدرن از ما می پرسند پاسخ دهیم .

آیا طراحی نمای مدرن کم هزینه است ؟

یکی از ویژگی های مثبت در نمای ساختمان مدرن ، انعطاف در هزینه اجرای آن است . نماهای مدرن را می توان با کمترین هزینه ممکن اجرا نمود ، که این موضوع بستگی به تکنولوژی و متریال نمای ساختمان نیز دارد . در عین حال در صورت استفاده از متریال های گران قیمتی چون چوب ترمووود ، هزینه اجرا کمی بالاتر می رود . در مجموع این سبک از طراحی نما ، طرفداران خود را با هر وسع مالی مایوس نخواهد کرد .

برای طراحی نمای مدرن از چه مصالحی استفاده می شود ؟

هر متریالی که در مبحث مقرارت ملی ساختمان مورد تایید در اجرای نمای ساختمان باشد قابل استفاده برای سبک مدرن است . از آجر نسوز گرفته تا متریال هایی چون چوب ترمووود ، انواع سنگ های ساختمانی ، کامپوزیت و … می توانند به صورت ترکیبی در طراحی نمای ساختمان مدرن مورد استفاده قرار گیرند .

ویژگی های نمای ساختمان مدرن چیست ؟

۱- نمای مدرن خواهان سادگی و معقول گرایی است .

۲- عدم استفاده از جزئیات پیچیده در طراحی نمای ساختمان .

۳- در طراحی نمای مدرن بیشتر از خطوط عمودی و افقی استفاده می شود .

۴- استفاده از مصالح و تکنولوژی های نوین صنعت ساختمان .

۵- ایجاد عمق و فضا سازی در طرحی نما .

۲۰ نمای ساختمان مدرن را ببینید

نمای ساختمان مدرن

نمای ساختمان مدرن

نمای ساختمان مدرن

عکس نمای بیرونی ساختمان

طراحی نمای ساختمان

این نمای ساختمان مدرن که در شهر توکیو طراحی و ساخته شده ایده ای دیگر از معماری مدرن را بیان می کند . نماهای مدرن می توانند به صورت ترکیبی یا تک متریال طراحی شوند .

نمای ساختمان سنگ

نمای ساختمان یک طبقه

در تصویر بالا ، یک نمای ساختمان مدرن ( نمای ساختمان یک طبقه ) را مشاهده می کنید . یکی از ویژگی های مهم در طراحی این نما استفاده از متریال هایی چون سنگ آنتیک در کنار سنگ تراورتن است که نتیجه آن یک نمای ترکیبی از جنس سنگی است .

نمای آجر و سنگ

از دیگر نماهای ترکیبی به سبک مدرن می توان به نمای آجری سنگی اشاره کرد مه در کشورمان ایران طرفداران و منتقدان خاص خود را دارد .

نمای ساختمان

نمای ساختمان

نمای ساختمان

نمای ساختمان مسکونی

نمای آجر و سنگ

نمای کامپوزیت

نمای ساختمان مدرن

نمای کامپوزیت

نمای ساختمان دو طبقه

عکس نمای بیرونی ساختمان

نمای کامپوزیت

نمای ساختمان ویلایی

به پایین این بخش از تصاویر نمای مدرن می رسیم . نظر شما در خصوص طراحی نمای ساختمان مدرن چیست ؟ آیا نمای مدرن می تواند پاسخگوی نیازها و انتظارات شما باشد ؟ نظرات خود را با کاربران به اشتراک بگذارید .

تحریریه خانه طرح
منبع: khanetarh – pinterest – indiamart