طراحی نقشه خانه ویلایی دوبلکس یکی از موضوعات جالب توجه در دنیای نقشه های معماری است . بسیاری از خانه های دوبلکس با وجود هزینه های سنگین نتیجه قابل قبولی به کارفرما ارائه نمی دهند . از این رو در ساخت یک خانه دوبلکس موفق نیاز به پارامتر های زیادی از جمله توجه به اقلیم، روابط فضایی ، توجه به بافت شهری و … است . در این بخش قصد معرفی یک نقشه خانه ویلایی دوبلکس را داریم که دارای طراحی معماری جالبی نیز هست . همچنین اگر سوالی در خصوص طراحی انواع خانه دوبلکس دارید می توانید بر روی صفحه پرسش و پاسخ خانه دوبلکس کلیک نمایید.

نقشه خانه ویلایی دوبلکس

توضیحات نقشه خانه ویلایی دوبلکس

نقشه خانه ویلایی دوبلکس فوق در زمین مستطیلی شکلی به مساحت تقریبی ۶۰۰ متر مربع قرار دارد . این نقشه شامل پلان زیر زمین ، پلان همکف و پلان طبقه اول می باشد . در طراحی این خانه دوبلکس شاهد فضاهایی از جمله هال و پذیرایی ، اتاق خواب مستر ، اتاق خواب کودک ، اتاق کار ، آشپزخانه تمیز و کثیف ، سرویس بهداشتی ، حمام ، پارکینگ ، انباری و … هستیم . یکی از نکات جالب توجه در طراحی این خانه دوبلکس قرار گیری وید (سقف باز) درست در مرکز لابی است که از طبقه بالا دید بسیاری خوبی به سالن پذیرایی و ناهارخوری دارد.

لازم به ذکر است این مجموعه شامل ۱ عدد شیت به همراه ( پلان معماری + سایت پلان + نما + برش + پلان شیب بندی ) می باشد . جهت مشاهده نقشه ها می بایست بعد از دانلود فایل آن را از حالت فشرده خارج کرده سپس با استفاده از نرم افزار Auto cad با ورژن ۲۰۰۴ یا بالاتر مشاهده نمایید . نظر شما در مورد نقشه خانه ویلایی دوبلکس چیست ؟