نقشه ساختمان مدرن به نقشه ای گفته می شود که به دور از هرگونه پرتی فضا طراحی شود. در حقیقت هر فضای معماری بنا به دلایل خاصی از جمله حریم خصوصی و عمومی ، استانداردهای معماری ، نیازهای کارفرما و … طراحی می شوند. در این بخش به بررسی نقشه خانه سه خوابه ای می پردازیم که توسط تیم خانه طرح به سرپرستی مهندس خیری طراحی شده است.

 

توضیحات نقشه ساختمان مدرن (نقشه خانه سه خوابه)

پلان تیپ طبقات :

این نقشه ساختمان مدرن بنا به درخواست کارفرما در متراژ ۲۴۰ متر مربع (۱۳*۱۹) و به صورت سه خوابه طراحی شده است. برای کارفرمای پروژه بزرگ بودن فضای نشیمن از اولویت بالایی برخوردار بود و از این جهت این فضا تا حد امکان بزرگ طراحی شد. فضای نشیمن به صورت عمومی و خصوصی طراحی شده که بخش خصوصی برای استفاده خانواده و بخش عمومی برای پذیرایی از میهمان طراحی شده است. نقشه خانه سه خوابه شامل فضاهایی از جمله ، لابی ورودی ، نشمین خصوصی ، خواب والدین ، دو اتاق خواب فرزند، آشپزخانه ، آشپزخانه مخفی، غذاخوری ، نشمین میهمان ، سرویس حمام ، سرویس توالت ، بالکن و … می شود.

نقشه خانه سه خوابه

نکته : اینکه فضاها می توانند بزرگ تر یا کوچک تر طراحی شوند بنا به درخواست کارفرمای پروژه می باشد. ممکن است برای شما اولویت اول، اتاق خواب های بسیار بزرگ باشد ، بنابراین در طراحی پلان اتاق خواب ها بزرگتر طراحی می شوند.

نقشه ساختمان مدرن می تواند با این نمای مدرن طراحی شود :

برای این نقشه خانه سه خوابه ، نمای مدرن پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای کلاسیک ، نئوکلاسیک و … نیز طراحی گردد.

ساختمان مدرن

نظر شما در مورد نقشه ساختمان مدرن چیست ؟ ایا طراحی نقشه خانه سه خوابه مورد توجه شما قرآر گرفت؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh