طراحی ویلا یکی از جذاب ترین موضوعات طراحی ، برای بسیاری از مهندسان معمار است . در این بخش به معرفی یک نمونه موفق در زمینه طراحی ویلا ، آن هم در مجموعه ای به گستردگی یک شهرک مسکونی می پردازیم . شرکت معماری UN اخیراً شهرک های ویلایی ساخته است که در طراحی نما و جلوه این ساختمان ها از مدل مجسمه وار استفاده کرده است . این مجموعه که «ویلای fairyland guorui» نامیده شده، از ویژگی های سازماندهی «پلان باز» استفاده می کند درحالیکه فضاهای عمومی برروی زمینه و موقعیت کنار دریا تأکید می کند .

طراحی ویلا

در فاز طراحی، هر ویلا دارای ویژگی های خاص خود بود تا هویت تک تک ویلاها حفظ ، و همچنین دارای فضای خاص اجتماعی باشد. سطح بیرونی به واسطه تغییرات ناچیز در نما ، یک چرخش و انحنای اندک در اطراف طرفین نشان می دهد که وزنی را ایجاد می کند، در عین حال جنبه طبیعی بودن ساختمان را نیز حفظ می کند. علاوه بر این، رنگ سفالی موجب تقویت ارتباط بین محیط طبیعی و طرح مسکونی شده است.

ویلاها در امتداد رودخانه پراکنده شده اند و هر یک دارای ویژگی ها و فضاهای منحصر به فردی هستند

ویلاها در امتداد رودخانه پراکنده شده اند و هر یک دارای ویژگی ها و فضاهای منحصر به فردی هستند، اما در سایت مختص به خودشان جاسازی شده اند،  تا مجاورت و حس اجتماعی، تهیج شود. از نظر ارتباط بصری ، ویلا ها به نحوی طراحی شده اند تا بهترین ارتباط را بین فضای داخل و خارج برقرار کنند. به کارگیری مشخصه های مختلف یکپارچه، نظیر بالکن، پنجره های فرو رفته در دیوار (bay windows)، سایبان ها یا تراس ها و بام باغ ها (roof-top gardens) از جمله کارهای انجام شده برای طراحی این مجموعه است.

نمای ساختمان مسکونی

تغییرات ناچیز در شکل مشاهده شده برروی نما که توسط چرخش نور سطوح منحنی ایجاد می شود.

نمای ساختمان ویلایی

یک سبک زندگی نوین و کلاسیک که با در نظر گرفتن سبک زندگی یک خانواده ، با یکدیگر ترکیب شده اند .

نمای ساختمان ویلایی

رنگ سفالی نما موجب شکل گیری ارتباطی ذاتی بین محیط ایجاد شده با محیط طبیعی می شود .

نمای سنگ ساختمان

این چیدمان، یک پوشیدگی را به مالک هدیه داده تا احساس اجتماعی را نیز بصورت توأمان تجربه کند .

طراحی نما

ارتباط قوی بین خانه و طبیعت که به واسطه محوطه سازی سبز ایجاد شده است .

طراحی ویلا

نظر شما در مورد طراحی ویلا چیست؟ نظرات خود را با طراحان خانه طرح و سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

مترجم : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح