دکوراسیون آرایشگاه زنانه همیشه در قلمرو زیباترین و جذاب ترین فضاهای معماری قرار داشته است . برای این موضوع به سراغ یکی از زیباترین سالن های آرایشی و زیبایی در شهر دبی رفتیم تا به راز ۱۵ نکته مهم این سالن دست یابیم . با خانه طرح در معرفی این ۱۵ نکته همراه باشید .

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۱- سَبکی که در طراحی داخلی این سالن زیبایی مورد استفاده قرار گرفته ، سَبک کلاسیک است . همانطور که می دانید این سبک نمادی از شکوه و جذابیت است .

دکوراسیون سالن زیبایی

۲- ورودی یک سالن زیبایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . در اینجا شاهد فضایی به نام پذیرش هستیم تا مراجعین بعد از ورود به سالن دچار سردرگمی نشوند و در بخش پذیرش با تمام احترامات مورد استقبال و احترام مسئول بخش پذیرش قرار گیرند .

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۳- ایجاد یک فضای انتظار مجلل تاثیر بسیار زیادی در گذر زمان و همچنین جذب مشتریان دارد . پیشنهاد می کنیم از بهترین مبلمان در این فضا استفاده کنید .

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۴- استفاده از رنگ بندی روشن ، کار شما را برای تمیز کردن سالن زیبایی بیشتر از سایر رنگ ها به زحمت می اندازد اما مزایای زیادی نیز به همراه دارد . رنگ های روشن به فضا، شادی می بخشند و در بلند مدت باعث خستگی و کسلی کارکنان نمی شوند .

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۵- هم سادگی و هم تجملات !!! در طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه فوق از صندلی ، میز و وسایل مدرن در کنار دیوار هایی از سبک کلاسیک مشاهده می کنیم . این موضوع در رنگ ها نیز قابل مشاهده است . رنگ طلایی که نمادی از سبک کلاسیک و پر ذرق و برق است و رنگ سفید که مدرنیته را فریاد می زند .

طراحی آرایشگاه زنانه

۶- استفاده از لوستر های کریستالی ، جلوه زیبایی به دکوراسیون آرایشگاه بخشیده است .

طراحی آرایشگاه زنانه

۷- بخش سرشور نیز به مانند فضای سالن آرایش از رنگ بندی سفید و طلایی استفاده کرده است . شیر آلات طلایی در کنار سینک سفید رنگ ، ترکیب رنگی لوکسی را ایجاد کرده اند .

دکوراسیون سالن زیبایی

۸- استفاده از تقارن در بخش های مختلف سالن زیبایی یک انسجام واحد در طراحی را نشان می دهد . همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید در بالای هر یک از مبلمان ها یک قاب ظریف به سبک کلاسیک طراحی شده است .

دکوراسیون آرایشگاه زنانه

۹- یکی دیگر از نکات مهم در طراحی یک آرایشگاه ، تامین نور مناسب برای این فضاست . پیشنهاد می کنیم تا حد امکان از نور طبیعی در این فضا استفاده شود . همچنین استفاده از فرم های ساده در طراحی سقف و استفاده از لوستر های بلوری که نور را هدر نمی دهند پیشنهاد می شود .

طراحی آرایشگاه زنانه

۱۰- به بخش سرویس بهداشتی نیز بها بدهید . در طراحی داخلی این سرویس بهداشتی باز هم از رنگ های طلایی ، سفید و البته رنگ قهوه ای استفاده شده است . حتی در سرویس بهداشتی نیز نماد تجمل و لوکس بودن قابل مشاهده است .

دکوراسیون سالن زیبایی

۱۱- اگر متراژ مناسبی برای طراحی سالن زیبایی دارید ، بخش های مختلف آرایشگاه را از هم دیگر تفکیک کنید . این امر به حرفه ای تر نشان دادن کار شما کمک بزرگی می کند .

طراحی آرایشگاه زنانه

۱۲- در بخش منطقه انتظار مشتریان ، از کتاب ها و ژورنال های آرایشی و بهداشتی استفاده کنید . سعی کنید هر ۱ ماه یک بار این ژورنال ها را بروز نمایید .

دکوراسیون سالن زیبایی

۱۳- سعی کنید بیش از سه رنگ در دکوراسیون داخلی استفاده نکنید . استفاده از رنگ های کمتری مساوی است با نظم بیشتر !!!

طراحی آرایشگاه زنانه

۱۴- حتی در استفاده از جای کارتی نیز حرفه ای عمل کنید ، چرا که مشتریان شما خانم هستند و خانم ها به جزئیات حتی کوچک نیز توجه می کنند .

طراحی آرایشگاه زنانه

۱۵- قاب های طلایی رنگ در پس زمینه سفید ، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کنند .

طراحی آرایشگاه زنانه

نظر شما در خصوص طراحی دکوراسیون آرایشگاه زنانه چیست ؟

نویسنده : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح