آیا به دنبال نقشه خانه سه خوابه ۱۵۰ متری شمالی با عرض ۱۲ متر هستید؟ در این بخش قصد معرفی نقشه خانه سه خوابه ای را داریم که بدون کوچکترین پرتی فضا طراحی شده است. این نقشه در زمین شمالی به مساحت تقریبی ۱۲.۶×۱۸ طراحی شده که شما می توانید این پلان را در زمین هایی با مساحت و عرض بیشتر نیز اجرا کنید. اگر عرض زمینِ شما کمتر از ۱۲ متر است ، طراحی این پلان پیشنهاد نمی شود. در ادامه به توضیحاتی مفید و اجمالی در خصوص نقشه خانه ۱۵۰ متری هم سطح می پردازیم. لازم به ذکر است در پست قبل به نقشه خانه سه خوابه دیگری اشاره کرده بودیم که مشاهده این پست می تواند برای شما مفید واقع گردد.

توضیحات نقشه خانه سه خوابه ۱۵۰ متری شمالی

بررسی پلان معماری :

با نقشه خانه سه خوابه ساده و در عین حال بدون پرتی فضا مواجه هستیم. این ساختمان در یک طبقه و به صورت هم سطح طراحی شده است. پلان بر اساس خواسته های کارفرما از جمله ( عدم تعبیه راه پله ، تعبیه اتاق پرو در خواب والدین و عدم تعبیه سرویس بهداشتی برای اتاق خواب والدین ، تعبیه فضای لاندری و فضای نشیمن یکپارچه و بزرگ و ….) طراحی شده است. فضای نشیمن ۴۸ متر مربع می باشد. اتاق خواب والدین نور مستقیم نمای ضلع جنوبی را دریافت می کند و دو اتاق خواب دیگر (اتاق خواب فرزند) نور مستقیم از فضای نورگیر را دریافت می کنند. نقشه خانه سه خوابه ۱۵۰ متری شمالی بر اساس نیازها و خواسته های کامل کارفرمای این پروژه طراحی شده و این سبک از طراحی می تواند بر اساس نیاز یک کارفرمای دیگر کاملا متفاوت طراحی شود. لازم به ذکر است طراحی پلان توسط مهندس خیری انجام شده است.

نقشه خانه سه خوابه 150 متری شمالی

نمای پیشنهادی برای نقشه خانه سه خوابه ۱۵۰ متری شمالی :

برای نمای این ساختمان ، نمای کلاسیک پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای مدرن ، نئوکلاسیک ، سنتی و … نیز طراحی گردد.

پلان ساختمان با عرض 12 متر شمالی

نظر شما در مورد نقشه خانه سه خوابه ۱۵۰ متری شمالی چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh