طراحی نقاشی های سه بعدی روی زمین یکی از جذابترین موضوعاتی است که بسیاری را شگفت زده میکند . در این بخش قصد داریم شما را شگفت زده کنیم !!! پس پشنهاد می کنم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید . نقاشی های سه بعدی مدت هاست که در حوزه هنر مطرح هستند اما در زمینه شهرسازی بسیاری از مردم با آن آشنایی بسیار کمی دارند . این موضوع در کشورمان ایران بسیار کمرنگ تر است . چرا که به شخصه خود من که آرشیتک هستم و به محیط شهری توجه بسیار دارم در این زمینه نمونه جالب توجه ای در ایران ندیده ام .

ایده های خلاقانه در نقاشی های سه بعدی را ببینید

نقاشی های سه بعدی خیابانی

اما این سوال برای شما نیز ممکن است مطرح شود ؛ روش طراحی نقاشی های سه بعدی خیابانی به چه صورت است ؟

طراحی سه بعدی

طراحی نقاشی سه بعدی به طور کلی در ۲ مرحله صورت می گیرد ؛ در مرحله اول شاهد ۲ بعدی کردن طرح با استفاده از ماژیک یا گچ های مخصوص جهت طراحی ۲ بعدی هستیم .

نقاشی سه بعدی

در مرحله دوم ( مرحله پایانی ) با ایجاد سایه ، بافت و انعکاس شاهد عمق بخشیدن به طرح هستیم . هر چه مهارت نقاش از درک محیط های سه بعدی و همچنین واقعی تر نشان دادن سایه و بافت بیشتر باشد ، طرح نهایی بهتر از هر طرح دیگری با تشویق و شگفت زده شدن بینندگان مواجه می شود .

نقاشی های سه بعدی خیابانی

نقاشی روی سنگ

طرح های سه بعدی خیابانی در نهایت سادگی ، توجه بسیاری را به خود جلب می کنند .

نقاشی روی سنگ

نقاشی روی سنگ

نقاشی سه بعدی خیابانی

عکس های سه بعدی

این قبیل از نقاشی ها در سطح خیابان و پیاده رو های شهری موجب نشاط در سطح جامعه و همچنین باعث دور کردن مردم از محیط های خسته کننده شهری می شود .

نقاشی سه بعدی خیابانی

نقاشی سه بعدی خیابانی

نیاز به پرکردن بخش عظیمی از محوطه با نقاشی های سه بعدی نیست ! یک نقاشی کوچک نیز میتواند توجه بسیاری را به خود جلب نماید .

طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی

نقاشی سه بعدی خیابانی

نقاشی سه بعدی

نقاشی روی سنگ

نظر شما در خصوص طراحی نقاشی های سه بعدی چیست؟

نویسنده : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح