نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ در یک زمین شمالی ، پروژه ای بود که با موفقیت در استان بوشهر طراحی شد. این نقشه بر اساس حریم خصوصی و عمومی ، خواسته ها و نیاز های کارفرما و ضوابط معماری منطقه طراحی شده است. در ادامه به بررسی این پلان سه خوابه جذاب خواهیم پرداخت.

توضیحات نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ

بررسی پلان طبقه همکف

نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ به صورت سه خوابه طراحی شده است. این پلان در ابعاد ۱۱.۸۶*۱۲.۵۸ طراحی شده که بخشی از این فضا به حیاط خلوت و نورگیر اختصاص داده شده است. طبقه همکف شامل فضاهایی از جمله پارکینگ برای پارک دو خودرو ، فیلتر ورودی، لابی خصوصی، سرویس توالت، سرویس حمام، اتاق خواب والدین، نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب فرزندان می باشد. در مجموع ۱۶۰ متر مربع با حذف فضای نورگیر به فضای داخلی اختصاص داده شده است.

نقشه ساختمان سه خوابه

بررسی پلان تیپ طبقات:

در پلان تیپ طبقات با توجه به حذف فضای پارکینگ ، عرصه بندی کاملتری را به نسبت طبقه همکف شاهد هستیم. پلان تیپ طبقات شامل فضاهایی از جمله فیلتر ورودی ، لابی خصوصی ، سرویس توالت ، سرویس حمام ، اتاق خواب مستر ، کلوزت ، نشیمن ، آشپزخانه ، آشپزخانه مخفی ، لاندری ، اتاق خواب فرزندان می شود. یکی از نکات مهم در طراحی این پلان ، حریم خصوصی آن است. در ضلع جنوب غربی ، یک کوچه ۳ متری وجود داشت و با توجه به نظر کارفرما مبنی بر حفظ حریم خصوصی اتاق خواب ها و تامین نور و امنیت بیشتر در طبقه همکف از یک نورگیر برای این طبقه استفاده شد و طبقه اول به صورت حیاط خلوت طراحی شد و پنجره ها به شکلی طراحی شدند که دید مستقیم به کوچه ۳ متری نداشته باشند.

نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ

نمای پیشنهادی برای نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ

برای این پلان خانه ویلایی ، نمای مدرن پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای کلاسیک ، نئوکلاسیک و … نیز طراحی گردد. لازم به ذکر است نمایی که در تصویر پایین مشاهده می نمایید ، صرفا جنبه نمای پیشنهادی دارد و توسط تیم خانه طرح ، طراحی نشده است.

نقشه دو طبقه

نظر شما در مورد نقشه ساختمان دو طبقه با پارکینگ چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh