آیا به دنبال نقشه خانه سه خوابه ۱۶۰ متری با عرض ۱۰ متر هستید؟ در این بخش قصد معرفی نقشه خانه ۵ طبقه ای را داریم که با عرض ۱۰ متر طراحی شده است. این نقشه در زمین جنوبی به مساحت تقریبی ۲۷x۱۰ موقعیت یابی شده که شما می توانید این پلان را در زمین هایی با مساحت بیشتر نیز اجرا کنید. اگر عرض زمینِ شما کمتر از ۱۰ متر است طراحی این پلان پیشنهاد نمی شود. در ادامه به توضیحاتی مفید و مختصر در خصوص نقشه خانه ۱۶۰ متری می پردازیم. لازم به ذکر است در پست قبل به بررسی طراحی خانه سه خوابه ۱۵۰ متری پرداخته بودیم که مشاهده این پست می تواند برای شما مفید واقع شود.

توضیحات نقشه خانه سه خوابه ۱۶۰ متری

تیپ طبقات :

بهترین نقشه برای خانه ۱۶۰ متری پلانی است که در آن پرتی فضا وجود نداشته باشد و پلان بر اساس نیاز کارفرما طراحی شود. این پلان منطبق با نیاز کارفرما توسط مهندس بهنام خیری طراحی شده است و ممکن است با نیاز شما کمی متفاوت باشد! و اما به توضیح در خصوص نقشه خانه سه خوابه ۱۶۰ متری می پردازیم. به هنگام ورود به ساختمان با فضای لابی مواجه می شویم که سرویس توالت و کمد لباس و کفش در این فضا طراحی شده اند. سالن نشیمن در ابعاد ۵ در ۱۰ متر طراحی شده که متراژ مناسبی برای یک خانه با متراژ ۱۶۰ متر مربع می باشد.

نقشه خانه سه خوابه

در خصوص آشپزخانه بسیاری از کارفرمایان تمایل به داشتن فضای مطبخ (آشپزخانه کثیف) دارند اما کارفرمای این پروژه تمایلی به داشتن این فضا نداشت و طراحی در این خصوص انجام نشد. همچنین یک میز کانتر ۶ نفره برای صرف صبحانه و … در نظر گرفته شده است. این ساختمان ۱۶۰ متری به صورت سه خوابه طراحی شده که شامل اتاق خواب والدین ، اتاق خواب فرزند و اتاق میهمان می باشد. دو اتاق خواب به تراس متصل هستند. همانطور که می دانید اتاق خواب ها و حمام در دسته فضاهای حریم خصوصی طبقه بندی می شوند. بنابراین برای چنین فضاهاهایی نیاز به یک لابی خصوصی داریم که در طراحی این پلان به این موضوع توجه شده است.

نمای پیشنهادی :

برای این خانه سه خوابه که در پنج طبقه طراحی شده ، نمای کلاسیک (نمای رومی) پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای مدرن و پست مدرن ، نمای ایرانی و … نیز طراحی گردد.

نمای ساختمان 5 طبقه

نظر شما در مورد نقشه خانه سه خوابه ۱۶۰ متری چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh