آیا به دنبال یک نقشه خانه دوبلکس هستید ؟ پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید . در طراحی یک خانه دوبلکس رعایت فضاهای عملکرد گرایانه از جایگاه ویژه ای برخوردار است . با توجه به اینکه طراحی خانه دوبلکس یکی از موضوعات مهمی است که تمامی دانشجویان و دانش پژوهان معماری با آن سر و کار دارند، از این رو تصمیم گرفتیم ، یک نمونه نقشه خانه دوبلکس را برای شما عزیزان آماده نماییم . این نقشه با فرمت DWG می باشد تا در صورت نیاز فایل آن را ویرایش نمایید . قبل از دانلود نقشه، پیشنهاد می کنیم با توضیحاتی کوتاه در خصوص این پروژه با ما همراه باشید .

نقشه خانه دوبلکس

توضیحات نقشه خانه دوبلکس

مساحت زیر بنا در حدود ۱۴۶متر مربع است . پایین ترین طبقه ، طبقه زیر زمین است که فضای انباری و موتور خانه در آن قرار دارد . در طبقه همکف یک لابی دایره ای شکل قرار دارد که منتحی به فضاهای اتاق خواب میهمان ، سالن پذیرایی ، سرویس بهداشتی ناهار خوری و آشپزخانه می شود . توسط راه پله هایی که در طبقه همکف وجود دارد به طبقه اول می رسیم . در این طبقه (طبقه اول) شاهد ۳ اتاق خواب به همراه تعدادی سرویس بهداشتی هستیم که از طریق فضای وید به بخش پذیرایی دید مستقیم داریم .در طراحی نقشه خانه دوبلکس از راه پله ای نیم دایره استفاده شده است . که باعث زیبایی هر چه تمام تر این نقشه نیز شده است .

لازم به ذکر است این مجموعه شامل ۱ عدد شیت به همراه (  پلان معماری+  نما + برش ) می باشد . جهت مشاهده نقشه ها می بایست بعد از دانلود فایل آن را از حالت فشرده خارج کرده سپس با استفاده از نرم افزار Auto cad با ورژن ۲۰۰۴ یا بالاتر مشاهده نمایید .