کمد دیواری دارای انواع متعددی است ، از کمد دیواری ریلی گرفته تا انواع کمد دیواری های کشویی ، ساده ، بدون درب و … که با متریال هایی چون چوبِ ام دی اف ، شیشه ، آلومینیوم و ده ها متریال دیگر طراحی و ساخته می شوند. در این بخش قصد داریم ۲۲ مدل کمد دیواری ریلی جدید را معرفی کنیم که برای فضای اتاق خواب ، پذیرایی و لابی می توانند مورد استفاده قرآر گیرند.

انواع مدل کمد دیواری ریلی کدامند ؟

مدل کمد دیواری

کمد دیواری ریلی شیشه ای

در اینجا چندین عکس و مدل کمد دیواری ریلی شیشه ای را مشاهده می کنید که استفاده از این مدل کمد دیواری ها برای فضاهای کوچک ، مثل لابی و اتاق خواب ها پیشنهاد می شود. متریال شیشه در طراحی کمد دیواری ریلی می تواند با متریال MDF به صورت ترکیبی کار شود و طرح های بی نظیری را خلق کند . استفاده از شیشه در طراحی کمد دیواری ، علاوه بر بزرگ تر نشان دادن ساختمان ، می تواند فضایی برای مشاهده ظاهری یک شخص در رو به روی آینه نیز باشد. پس استفاده از آینه به عنوان یک متریال برای برای طراحی انواع مدل کمد دیواری یک فاکتور مثبت می تواند تلقی شود. هرچند بهره گیری از سطوح شیشه ای برای طراحی کمد دیواری شامل معایبی نیز می شود . از جمله این معایب می توان به شکنندگی بالای سطوح شیشه ای و لک پذیری بیشتر نسبت به سایر سطوح اشاره کرد. اما اگر به دنبال ایده های لاکچری و مدرن برای انواع فضاهای کوچک و بزرگ برای دیزاین منزل خود هستید ، کمد دیواری های ریلی شیشه ای می تواند یک انتخاب مناسب باشد.

عکس کمد دیواری

کمد دیواری ریلی

رنگ کمد دیواری

کمد ریلی

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی جدید – متریال ترکیبی

استفاده از متریال ترکیبی در طراحی بدنه کمد دیواری های ریلی می تواند منجر به طرح های جالب و خلاقانه ای شود . در تصاویر زیر مدل هایی را مشاهده می کنید که از پوستر های سه بعدی ، استیکر و متریال های ترکیبی ، شیشه و چوب به شکل جالب توجه ای استفاده کرده اند. این موضوع باعث می شود فضای داخلی منزل کمی از حالت یک نواختی خارج شود. آیا استفاده از این نوع کمد دیواری ها دارای نقاط ضعفیست ؟ پاسخ به این سوال کاملا به نوع استفاده از متریال های ترکیبی بر می گردد و نمی توان به صورت کلی نظر داد. اما نکته مثبت این مدل کمد دیواری ها ، خلاقیت طراح در خلق یک ایده منحصر به فرد می تواند باشد.

مدل کمد دیواری ریلی

کمد دیواری مدرن

مدل کمد دیواری

طرح کمد لباس

کمد دیواری ریلی ام دی اف

یکی از محبوب ترین متریال هایی که در طراحی کمد دیواری ریلی مورد استفاده قرآر می گیرد ، متریال چوب ام دی اف است. چوب ام دی اف بخاطر بهره گیری از روکش های متنوعی چون ، پلی گلاس ، های گلاس و … به شکل قابل توجه ای در صنعت کمد دیواری مورد استفاده قرآر می گیرد . در این بخش چندین نمونه مدرن از کمد دیواری ریلی ام دی اف ، را آماده کردیم که از روکش ها و طرح های متنوعی استفاده شده است . از مزایای چوب ام دی اف در طراحی انواع مدل کمد دیواری ریلی می توان به مقاومت نسبی در برابر ضربه و فشار ، تنوع در رنگ و طرح اشاره کرد. هرچند کمد های ریلی نیز نقاط ضعیفی دارند که در مدل های ساخته شده با روکش های گلاس می توان ، به خش پذیری بالای آن اشاره کرد. اما در مجموع این مدل از کمد دیواری های ریلی ، مورد تایید بسیاری از طراحان هستند.

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی جدید

کمد دیواری ریلی مدرن

انواع کمد دیواری

کمد لباس ام دی اف

مدل کمد دیواری اتاق خواب

مدل کمد دیواری

کمد دیواری ریلی مدرن

کمد دیواری ریلی جدید

کمد دیواری کشویی

نظر شما در مورد انواع مدل کمد دیواری ریلی چیست ؟ آیا استفاده از این مدل ها را برای دیزاین منزل خود می پسندید ؟

تحریریه : خانه طرح
منبع: mblx.ru – khanetarh – gumtree – roomester