در حالی که طراحان آشپزخانه های سنتی تمایل به تاکید بر روی متریال و رنگ دارند ، طراحان مدرنیسم در جست و جوی دکوراسیون هایی با هندسه های غیر مرسوم و خلاقانه هستند . در این بخش به سراغ آشپزخانه هایی با هندسه غیر متعارف رفته ایم که بیشتر این آشپزخانه ها از معماری مدرن و در عین حال از طراحی ساده و لوکسی برخوردارند . طراحی دکوراسیون آشپزخانه این سبک از معماری بر پایه چند ضلعی های نامتقارن شکل گرفته است . با خانه طرح در معرفی ۲۵ مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن همراه باشید .

۲۵ مدل دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن کدامند ؟

مدل کابینت آشپزخانه

۱- با این دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن شروع می کنیم. این آشپزخانه از زوایای معمارانه ی منحصر به فردی تشکیل شده و از یک اپن جزیره ای به شکل ذوزنقه ، ساخته شده است. این آشپزخانه نتیجه طرحی فراتر از واقعیت های مرسوم است که قصد فاصله گرفتن از دکوراسیون های معمول و ساده امروزی را دارد .

کابینت مدرن

۲- در حالی که باقی آشپزخانه ها از خطوط مستقیم و معمول در سبک مدرن پیروی می کنند ، سطوح و زاویه های بی نظم در این آشپزخانه جزیره ای ، چشم هر مخاطبی را به خود جلب می کند . صندلی های این آشپزخانه مدرن، مکمل های بسیار خوبی برای این سبک از دکوراسیون هستند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۳- طراحی با هندسه غیر معمول روشی عالی برای ایجاد نقاط کانونی در ترکیبات مینیمال است. در این آشپزخانه جزیره ، بخش صبحانه خوری در تضاد با خطوط مستقیم غالب در فضای داخلی هستند و توجه افراد را به خود جلب می کند.

کابینت مدرن

۴- این دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن با فرم مخروطی و نرم خود ، بازی نور و سایه را ایجاد می کند. عملکرد تندیس گونه اش تاثیرات بسیاری روی مخاطب خود دارد . ضمن اینکه این فرم جنبه کاربردی برای قراردادن چند صندلی برای صرف صبحانه را نیز دارد .

عکس کابینت آشپزخانه

۵- طرح هایی که از هندسه های منظم و متعارف بهره می گیرند نیز ، باید زیرکانه و دقیق باشند. این آشپزخانه مدرن از چوب ، تضاد و تعادل برای طراحی آشپزخانه جزیره استفاده کرده است.

کابینت مدرن

۶- پله منحنی در کنار آشپزخانه جزیره با کانتری پخ گونه ، ترکیب جالبی از دکوراسیون مدرن را به نمایش می گذارد . تضاد بین سطوح سفید مدرن و کابینت های سنتی چوبی ، ژرفای بیشتری به این آشپزخانه منحصر به فرد داده است .

کابینت آشپزخانه مدرن

۷- تعادل یکی از اصول اولیه و اساسی در طراحی آشپزخانه است. این آشپزخانه از المان های چوبی (سقف چوبی)  که بر روی کابینت ها قرار دارند استفاده کرده. همچنین در این طرح ، خطوط عمودی و افقی ، به تعادل زیبایی رسیده اند.

کابینت آشپزخانه کوچک

۸- اگر چه آشپزخانه و فضای غذاخوری باز و عمومی به نظر می رسند ، اما المان هایی مثل مخروط ها و استوانه ها بیشتر جلب توجه می کنند . در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن ( تصویر بالا ) ، صندلی ها باعث می شوند آویز ها بیشتر به چشم بیایند .

کابینت مدرن

۹- سنگ مرمر با رگه های نرم و روان ، نقطه ای کانونی را در کنار خطوط سفت و سخت کابیت ها به همراه دارند . تضاد بین متریال ها همیشه روش خوبی برای شکستن نظم متعارف در طرح هاست .

کابینت آشپزخانه کوچک

۱۰- در چنین آشپزخانه ای با چنین خطوط تمیز و مستقیمی هیچ وقت سردرگم نخواهید شد . این آشپزخانه مینیمال ، ایجاد حس تعادل را به خوبی بازی کرده است مثل کاشی های کف و تقسیم بندی آن ها در بالا و پایین کابینت ها . در این آشپزخانه تقارن و تعادل به سادگی و آسانی به چشم میخورد. این تقسیم بندی تنش بصری خوبی را ایجاد کرده است .

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۱۱- مستطیل های افقی و عمودی ، اساسِ هندسیِ یک آشپزخانه است. اما چراغ های آویز با انحناهای دراماتیک می توانند به عنوان یک نقطه عطف برای این گونه آشپزخانه ها باشند.

مدل کابینت آشپزخانه جدید

۱۲- این چراغ آویز های زیبا ، جلوه خاصی را به دکوراسیون داخلی آشپزخانه داده است. در این طرح این گونه به نظر میرسد که پایه های صندلی ادامه فرم چراغ ها را دنبال می کند.

کابینت آشپزخانه کوچک

۱۳- مستطیل ، خطوط و انحنای ماهرانه صندلی ها ، احجام و اشکال اصلی این دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن را تشکیل داده اند .

مدل کابینت آشپزخانه

۱۴- این غذاخوری با چراغ های معلق ، چهره ای زیبا در برابر پس زمینه ی خشنِ ذغالی دارند .

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۱۵- در اینجا سطوح نرم و روان، به صندلی ها و چراغ های آویز  ، اجازه دیده شدن در مقابل پس زمینه شان را می دهند . در مواجعه با  کابینت های تیره ، نور های مستقیم ، بهترین مکمل هستند.

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۱۶- به همین سادگی! این آشپزخانه مدرن از لایه های دراماتیک و جهت های ساده برای جلب توجه بیننده ، بهره برده است.

مدل کابینت آشپزخانه جدید

۱۷- دکوراسیون داخلی آشپزخانه فوق حرف های بسیاری برای گفتن دارد . تیرهای سقف به صورت مورب قرار گرفته اند و سیم چراغ آویز ها در جهت متضاد از این تیرها عبور می کنند . این خود یک طرح خلاقانه است .

کابینت آشپزخانه هایگلاس

۱۸- کابینت های هایگلاس و براق ، تضادی نوآورانه را نسبت به نمونه های چوبی به نمایش می گذارند. صندلی های منحنی این آشپزخانه مدرن همه چیز را در قسمت میز کانتر تحت سلطه دارد.

کابینت مدرن

۱۹- کاشی های کف یکی از آیتم هایی است که به واسطه آن ها می توان به یک هندسه جدید در طراحی داخلی رسید . این چیدمان چپ و راست گونه روشی ساده برای به انجام رساندن فضا با کاشی های باریک و بلند است.

مدل کابینت آشپزخانه

۲۰- ترکیبی دیگر از چراغ آویز های مدور و صندلی های منحنی در تقابل با خطوط مستقیم پس زمینه… همین چند آیتم اهمیت بسیاری در تغییر یک فضا و رسیدن به طرح مورد نظر ایفا می کنند .

کابینت ام دی اف

۲۱- و نمونه ای دیگر از دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن ! این آشپزخانه نیز رنگ های روشن و شفافی دارد و باعث جذب افراد می شود .

کابینت آشپزخانه هایگلاس

۲۲- در حالی که در این دکوراسیون ، آجر و چوب خودنمایی می کنند، سینک سفید و متعلقاتش ، تاکید بر طرحی مدرن و هندسه قوی دارند .

کابینت آشپزخانه مدرن

۲۳- چراغ آویز های استوانه ای و صندلی صبحانه خوری چند ضلعی ، نقاط کانونی این طرح در مقابل ترکیب خطوط قوی پشت سرشان هستند.

کابینت مدرن

۲۴- خطوط مستقیم و هود استوانه ای ، ترکیبات بی نظیری در این نمونه از دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن هستند . همچنین ترکیب آبی آسمانی و سبز اقیانوسی، چوبی که تنالیته گرم دارد این زیبایی را تکمیل می کند .

دکوراسیون داخلی آشپزخانه

۲۵- این آشپزخانه جزیره ای ، با ایجاد فرمی نرم و مدرن از آشپزخانه های سنتی فاصله گرفته است . نظر شما در مورد دکوراسیون داخلی آشپزخانه مدرن با ایده چند ضلعی های نامتقارن چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع: khanetarh – home-designing