اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که به دنبال نمای ساختمان دو طبقه مسکونی برای منزل خود هستید صفحه ی درستی را انتخاب نموده اید . در این بخش ۱۰ مدل نمای ساختمان مسکونی که در ایران طراحی و اجرا شده اند را با سبک های کلایسک و مدرن برای شما کاربران عزیز گردآوری کردیم . با خانه طرح در معرفی این ۱۰ نمای ساختمان مسکونی زیبا همراه باشید . نکته : طبقه ساختمان ها بر اساس دو فاکتور “از سطح شالوده” و ” از سطح طبقه همکف” انتخاب شده اند .

۱۰ نمای ساختمان دو طبقه مسکونی کدامند؟

نمای ساختمان دو طبقه

۱- از سردر ورودی ساختمانی دو طبقه (از سطح طبقه همکف) شروع می کنیم که درست در بخش ورودی پیاده و ماشینرو ، شاهد استفاده از طاق گهواره ای شکل هستیم . استفاده از سنگ تراورتن کِرم به صورت بلوک های تکه تکه در بخش بدنه ی طاق ها ، جذابیتی ۲ چندان به این نما بخشیده است . مهندس معمار از دو فلاورباکس ( گلدان باغچه ) که دارای ۲ درختچه تزئینی هستند در دوطرف درب ورودی پیاده استفاده کرده تا به جذاب تر شدن ورودی کمک کند .

نمای سنگ ساختمان

۲- در تصویر بالا شاهد یک نمای ساختمان دو طبقه (از سطح شالوده) با سبک کلاسیک هستیم . نمای بیرونی ساختمان با سنگ تراورتن طراحی شده است . یکی از نکات جالب توجه استفاده از گلدان های زیاد در بخش نمای این ساختمان ویلایی است .

نمای ساختمان مسکونی

۳- یک خانه دو طبقه در ضلع شرقی یکی از خیابان های تهران که از سنگ تراورتن مرغوب ( درجه یک ) در پوسته نما استفاده کرده است . نکته قابل تامل ،  سردر ورودی حیاط است . در طراحی سردر حیاط ، از یک فرم گهواره ای شکل و عظیم استفاده شده و درب حیاط نیز با مشخصات این فرم هماهنگی لازم را دارد .

نمای ساختمان دو طبقه

۴- به یک نمای ترکیبی می رسیم !!! سنگ تراورتن کِرم و چوب ترمووود متریال این نمای مدرن را تشکیل می دهد . همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید استفاده از پس زمینه سفید باعث خودنمایی نمای چوبی شده است .

نمای بیرونی ساختمان دو طبقه

۵- این نمای ساختمان دو طبقه (دو طبقه از سطح شالوده) ، به صورت نمای ترکیبی و با سبک مدرن طراحی شده است .

نمای ساختمان رومی

۶- طراحی نمای بالا نیز به سبک نمای رومی طراحی شده است . همانطور که در تصویر بالا نیز مشاهده می کنید استفاده از قوس ها یکی از ویژگی های سبک رومی به شمار می رود . هرچند طراحی ، برش و اجرای این قوس ها هزینه بالایی را در پی خواهد داشت .

نمای ساختمان مسکونی

۷- در نمای هفتم شاهد استفاده از متریال ترکیبی سیمان و سنگ آنتیک هستیم که حاصل این ترکیب ، در یک نمای مدرن جلب توجه می کند .

نمای ساختمان دو طبقه

۸- در طراحی نمای ساختمان دو طبقه فوق از متریال سنگ تراورتن شکلاتی استفاده شده است .

نمای ساختمان دو طبقه

۹- و اما نمای ساختمان دو طبقه مسکونی بعدی ما ترکیبی از ۳ متریال چوب ترمووود ، سنگ تراورتن و آجر نسوز است . سبک طراحی این نما ترکیبی از ۲ سبک مدرن و معماری سنتی است . استفاده از آجر های نسوز نشانه ای از سبک معماری سنتی و بهرگیری از چوب ترمووود ، متریال مدرنیته را نشانه روی کرده است .

نمای ساختمان مسکونی

۱۰- در آخرین تصویر از نمای ساختمان دو طبقه ، از سنگ تراورتن کرم در بدنه ی نما استفاده شده است . نظر شما در خصوص ۱۰ نمای ساختمان دو طبقه مسکونی چیست ؟ به مانند همیشه منتظر نظرات شما هستیم .

تحریریه : خانه طرح | منبع: khanetarh.com