امروزه نمای کلاسیک یا به اصطلاح عام ، نمای رومی ، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده . این در حالیست که نمای کلاسیک در بسیاری از موارد به شکلی کاملا غلط و ناصحیح طراحی و اجرا می شود . یکی از مواردی که در طراحی نمای ساختمان رومی در بسیاری از موارد فراموش می شود ، عنصر اقلیم منطقه می باشد . اگر قرار است نمای کلاسیک را در شمال کشور طراحی و اجرا کنیم ، قطعا نمای ساختمان ، می بایست متناسب با شرایط خاص این منطقه طراحی شود .متاسفانه کپی برداری مطلق از سبک کلاسیک موجب نتایج فاجعه انگیزی در معماری ایران شده ، که هم اکنون نیز شاهد ادامه این روند هستیم .

نگاهی به ۱۰ مدل طراحی نمای ساختمان رومی

نمای ساختمان رومی

حال این پرسش را مطرح می کنیم ؛ آیا نمای کلاسیک ساختمانی که در شهر رشت قرار دارد، نباید تفاوتی با نمای ساختمانی که در شهر تهران یا تبریز ساخته می شود ، داشته باشد ؟

قطعا می بایست تفاوت هایی بر حسب پارامترهای مختلف در نظر گرفته شود . پس لازم است ، طراحی نما را به معمارانی بسپارید که در این زمینه ، علم و تجربه لازمه را داشته باشند . در طراحی نمای ساختمان رومی برای هر منطقه از کشور ، لازم است شرایط آب و هوا ، دسترسی به مصالح منطقه ، نمای ساختمان های مجاور ، حریم شخصی  و سایر پارامترها در نظر گرفته شود . در این بخش ۱۰ نمونه از زیباترین نماهای کلاسیک طراحی شده در ایران را برای شما آماده کرده ایم که امیدواریم مورد پسندتان قرار گیرد .

 نمای ساختمان رومی

نمای رومی

نمای ساختمان رومی

طراحی نمای ساختمان رومی

نمای رومی

نما رومی ساختمان

نما رومی ساختمان

نمای سنگ ساختمان

طراحی نمای ساختمان رومی با سنگ تراورتن

نمای رومی

نمای ساختمان رومی

طراحی نمای کلاسیک و رومی توسط گروه معماری خانه طرح انجام می شود . در صورتی که نیاز به راهنمایی یا مشاوره داشتید ، می توانید از طریق شماره هایی که در سایت درج شده است ما را در جریان نظرات ارجمندتان قرار دهید . نظر شما در مورد طراحی نمای ساختمان رومی چیست ؟

نمای بیرونی ساختمان

تحریریه : خانه طرح | منبع: khanetarh.com