اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که تمایل دارید طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را با گیاهان سبز دگرگون کنید ، پیشنهاد می کنم تا انتهای این پروژه با خانه طرح همراه باشید . در این پست شما را با یکی از پروژه های موفق در زمینه ارگانیک سازی معماری داخلی آشنا می کنیم .

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

طراح آرشیتکت ، فضا‌ را با گیاهان دگرگون می‌کند !

گروه معماریِ رولز (RULES) در سراسر فضا شیوه‌های فوق مدرن و ارگانیک را با استفاده از گیاهان به شیوه‌های خلاقانه ای ترکیب می‌کند. شما خواهید دید که این گیاهان چگونه به شیوه‌ای غیرمعمول کاشته شده‌اند : گیاهان رونده از دیوارها بالا می‌روند و خارج از ساختار اصلی به رشد خود ادامه می دهند . معماران به این نکته توجه داشتند که گیاهان کاری فراتر از اضافه کردن عنصری طراحی به فضا انجام می‌دهند، آن‌ها تأثیرات مثبتی بر  سلامت انسان دارند، مثلا هوایی را که تنفس می‌کنیم فیلتر می‌کنند و عملکردی مانند دستگاه بخور دارند. بنابراین در این خانه بچرخید و برای قرار دادن گیاهان در منزل خود الهام بگیرید.

طراحی خانه کوچک

شما احتمالاً با گیاهان رونده برای سرسبز سازی یک ضلع از نمای ساختمان آشنا هستید . ولی در اینجا طراح برای انفجاری در رنگ و سطح، گیاهان رونده را به محیط داخلی آورده است.

دکوراسیون خانه های کوچک

اضافه کردن گیاهان رونده به فضای اداری، مقداری جذابیت و ارگانیک بودن به فضای خالی می دهد .

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

شما می‌توانید تمام‌رنگ‌های دوست‌داشتنی و ابعادی که گیاهان رونده به فضا می‌آورند را ببینید، به‌خصوص در کنار کاشی‌های خاکستری.

دکوراسیون داخلی خانه

سپس، تنها با مقدار کمی نور، گیاهان رونده به یک اثر هنری که گویی خارج از این جهان است تبدیل می‌شوند. نوری در زیرِ تلویزیون نیز منعکس‌شده است که رنگِ آبی  تیره‌ای را در تمامِ دیوار پخش می‌کند.

طراحی خانه مدرن

نورپردازی رنگی در آشپزخانه در زیر کابینت‌ها نصب‌شده است و رنگ آبی تیره‌ی آسمانِ خارج از پنجره‌های وسیع را منعکس می‌کند.

دیزاین داخلی منزل

ازاینجا شما می‌توانید ببینید که چگونه نور آبی، رنگ‌ها را به رنگ بنفشِ سلطنتی و باشکوه تغییر می‌دهد. حالتِ نورپردازی، شگفتیِ فوق‌العاده‌ای است برای این فضا که در طول روز فضایی خشن است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

ترکیبِ خلاقانه‌ی فضای میز و تلویزیون در اینجا مشخص شده است. با تفکیک سطوح و درعین‌حال نگه‌داشتن آن‌ها با طبقات معلقِ یکسان، نوعی انسجام در تفاوت‌های آن‌ها ایجاد شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

کابینت‌های براق، یک انتخابِ طراحی هوشمندانه هستند زیرا تمام حالتِ زیبای نورپردازی را در سرتاسر فضا را منعکس می‌کنند.

عکس دکوراسیون منزل

آیا درها آبی هستند ؟ خیر، فقط مقداری نورپردازی خلاقانه‌تر که به فضای آپارتمان در شب آرامش می‌بخشد.

مدل کابینت آشپزخانه

نورپردازی آبی نه‌تنها از کابینت‌های براق سفید، بلکه از کفِ صیقلیِ زمین و دیوارهای شیشه‌ای منعکس می‌شود. به این منظور، تمامِ مصالح این فضا به‌دقت انتخاب‌ شده‌اند.

عکس دکوراسیون منزل

تفاوت میان روز و شب در این فضا خارق‌العاده است. در طول روز یک آشپزخانه‌ی لطیف برای آشپزها است . از ویژگی‌های بارزِ طرح علاوه بر به‌روز بودن، کابینت‌ها و صفحات میز است.

مدل کابینت آشپزخانه

و اگر هنوز شگفت‌زده نشده‌اید نگاه کنید به تمامِ چیزهایی که می‌توانید درون کابینت‌ها قرار دهید! آشپزخانه بزرگ نیست، اما آن‌ها وقعا سنجیده‌اند که چگونه همه‌چیز خارج از دید و در جای خود قرار گیرند.

عکس دکوراسیون منزل

نگران نباشید، اگر دلتان برای جذابیت آشپزخانه در شب تنگ شد، در طول روز نیز می‌توانید چراغ‌ها را روشن کنید.

دکوراسیون داخلی خانه

ازاینجا می‌توانید ببینید این فضا واقعاً چه قدر متراکم است، آشپزخانه، نشیمن، و فضای نهارخوری همه باهم یکی هستند.و در حالی که تمام آن‌ها در این فضای باز قرارگرفته‌اند، هر یک به‌درستی تعریف‌شده است و در امتداد دیگری قرار دارد.

دکوراسیون خانه های کوچک

نورها در فضا با اضافه کردن مقداری هم‌پیوستگی اضافیِ سرگرم‌کننده به هم گره می‌خورند.

دکوراسیون اتاق خواب

اتاق‌خواب نیز مانند دیگر فضاها، فوق مدرن است و رنگ‌آمیزیِ سرد و طراحی صاف و صیقلی خود را به رخ می‌کشد.

دکوراسیون اتاق خواب

این فضای کوچک، یک کمدِ بزرگ و تایل‌های زیبایی برای یک دیوارِ تأکیدی دارد.

دکوراسیون حمام

حمام نیز مانند فضاهای زندگی، فضایی فوق مدرت با خطوطِ خشن است. رنگ خاکستری سرد و خنثی است و حال و هوایی لوکس با وسایلِی خیره‌کننده دارد. ولی مانند فضاهای دیگر، حمام با نورپردازی رنگی شما را شکفت زده می‌کند. در پایان منتظر نظرات شما در خصوص طراحی دکوراسیون داخلی منزل هستیم؟

مترجم : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح