یک مغازه کوچک نیاز به دکوراسیونی دارد که از کمترین فضا بیشترین بهره وری را داشته باشد . همچنین با استفاده از تدابیری بتوان فضای کوچک مغازه را بزرگ تر جلوه داد . در این بخش قصد داریم از پشت پرده و رموز طراحی دکوراسیون مغازه ها و بوتیک های کوچک رونمایی کنیم . اگر شما هم به دنبال ایده هایی برای دکوراسیون مغازه کوچک خود و یا آشنایانتان هستید ، پس تا پایان این مطلب همراه ما باشید و کمی حوصله به خرج دهید .

نگاهی به ۱۰ دکوراسیون مغازه کوچک

دکوراسیون مغازه کوچک

۱- از این دکوراسیون مغازه کوچک کیف و کفش زنانه شروع می کنیم . یک ردیف ویترین سفید رنگ به صورت باکس های باز و بسته طراحی شده که در باکس های بسته از ام دی اف سفید براق و باکس های باز از رنگ قرمز برای ویترین اجناس استفاده شده است . نکته جالب در طراحی این بوتیک کوچک استفاده از یک پنل شیشه ای در دیوار سمت چپ است که باعث شده فضای مغازه بزرگ تر احساس شود .

ویترین مغازه لباس

در طراحی این دکوراسیون مغازه کوچک ، تمرکز طراح معمار بر روی استفاده از نور مخفی بوده است . البته توجه کنید طراح این پروژه به کوچک بودن این فضا کاملا واقف بوده و به همین دلیل از رنگ روشن برای بزرگ تر جلوه دادن دکوراسیون مغازه استفاده کرده است .

دکور کفش فروشی کوچک

۳- هنگامی که با دکوراسیون مغازه کوچکی مواجه هستیم ، طراحی ویترین های بزرگ و سرتاسری برای نمایش کامل اجناس به مردم (مشتری) امری کاملا ضروریست . تصویر بالا دکوراسیون مربوط به بوتیک کفش فروشی است که با استفاده از چوب ام دی اف توانسته ، فضای زیادی را به ویترین تبدیل نماید .

دکوراسیون مغازه کوچک

۴- دکوراسیون مغازه کوچک به سبک مدرن که از رنگ بندی سفید – بنفش استفاده کرده است .

دکوراسیون مغازه کوچک

۵- دکوراسیون بوتیک کت و شلوار و لباس مردانه که از چهره ها و افراد سرشناس تصویری را متناسب با عملکرد بوتیک قرآر داده است . طراح آرشیتکت این پروژه ترجیح داده از چوب ام دی اف قهوه ای برای دیزاین مغازه استفاده نماید .

دکوراسیون مغازه

۶- تصویر بالا مربوط به یک بوتیک کوچک و مدرن است که از متریال چوب ترمود در کنار رنگ سفید استفاده کرده است .

ویترین کفش مردانه

۷- استفاده از ویترین های سفید رنگ ، علاوه بر بزرگتر نشان دادن فضای داخلی باعث می شوند که اجناس بهتر و راحت تر دیده شوند . البته این سبک از دیزاین ها کمی فضای مغازه را شلوغ می کنند .

دکور کفش اسپرت

۸- دیزاین کفش اسپرت ورزشی که در این ویترین ، کفش ها در زیر نور های ال ای دی قرار دارند .

دیزاین مغازه بوتیک

۹- در این ایده نیز از یک دیزاین سفید و روشن استفاده شده است .

دیزاین مغازه بوتیک

۱۰- تصویر آخر مربوط به دکوراسیون مغازه خدمات کامپیوتری است که با توجه به کم بودن عرض مغازه ، از یک طراحی خطی استفاده شده است . نظر شما در مورد دکوراسیون مغازه کوچک چیست ؟ کدام یک ایده های معرفی شده برای شما مفید بودند ؟

تحریریه خانه طرح
منبع: khanetarh – dezeen – zubup