انتخاب رنگ اتاق خواب همیشه یکی از مهمترین و جذاب ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی به حساب می آید . اما سوالی که در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد بحث انتخاب بهترین رنگ برای اتاق خواب است . به راستی کدام رنگ بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب است ؟ در این بخش قصد داریم شما را با مجموعه ای از ۲۰ ایده از رنگ اتاق خواب عروس ، اتاق خواب دخترانه و اتاق خواب پسرانه و بزرگسال آشنا کنیم . مثل همیشه با خانه طرح همراه باشید .

بهترین رنگ اتاق خواب کدام رنگ است ؟

انتخاب رنگ های روشن از جمله رنگ کرم روشن ، قهوه ای روشن ، کرم شکلاتی و سبز رنگ های مناسبی برای اتاق خواب هستند . بر اساس دیدگاه کارشناسان رنگ درمانی ، این رنگ ها تاثیر آرامش بخش بر روان انسان گذاشته و به داشتن خوابی آرام و عمیق کمک می کنند .

تاثیر رنگ اتاق خواب بر روحیات فردی چگونه است ؟

رنگ زرد به طور مستقیم با هوش و قوه ادراک انسان در ارتباط است . این رنگ باعث ایجاد روحیه سرزندگی و شادمانی در افراد شده و میل به زندگی را در انسان تقویت می‌کند . استفاده زیاد از رنگ زرد برای دکوراسیون اتاق خواب توصیه نمی شود .

رنگ آبی جزء آرامش‌ بخش‌ترین رنگ‌ها در طبیعت است که استفاده از آن در رنگ بندی دکوراسیون اتاق خواب ، کمک فراوانی به درمان بیخوابی می کند .

سبز ، رنگ تعادل هست. خواص مثبت روانشناسیش هارمونی، تعادل، رفع خستگی، عشق جهانی، استراحت، ترمیم، اطمینان، آگاهی های محیطی و صلح است . استفاده از رنگ سبز می تواند تاثیر آرام کننده ای بر شما داشته باشد و باعث شود راحت تر بخوابید.

رنگ قرمز رنگی پر انرژی و البته رومانتیک است . این رنگ دارای انبوهی از انرژی های هیجان انگیز است و به همین دلیل استفاده زیاد از این رنگ ، برای دکوراسیون اتاق خواب پیشنهاد نمی شود .

رنگ نارنجی ازجمله رنگ‌هایی است که موجب نشاط و شادمانی در فرد شده و توسط روانشناسان و روان پزشکان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌شود . استفاده زیاد از این رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب توصیه نمی شود .

رنگ بنفش ازجمله رنگ‌هایی است که موجب نشاط و شادمانی در افراد شده و توسط روان پزشکان برای درمان افسردگی به بیماران توصیه می‌شود . استفاده از این رنگ برای اتاق خواب بسته به سلیقه شما می تواند کم یا زیاد باشد.

۲۰ ایده از رنگ دکوراسیون اتاق خواب عروس و دخترانه و پسرانه – رنگ اتاق خواب

رنگ اتاق خواب

۱- ترکیب رنگی سفید – یاسی (سفید – بنفش ) یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب دخترانه است . نظر شما چیست ؟

اتاق خواب عروس

۲- تصویر بالا مربوط به دکوراسیون اتاق خواب عروس است . استفاده از هارمونی سفید در کنار رنگ سبز و به ویژه استفاده از استیکر دیواری ، جذابیت خاصی به فضای داخلی بخشیده است .

اتاق خواب عروس

۳- استفاده از متریال چوب در کنار بدنه پوشیده از برگ ، حس گرم و پر احساسی را بر فضای داخلی بخشیده است . استفاده از هارمون گرم علاوه بر تبدیل اتاق خواب به فضای استراحت ، فضای داخلی را به محیطی پر انرژی جهت کارهای روزانه نزدیک کرده است .

اتاق خواب عروس

۴- اتاق خوابی به سبک کلاسیک با پرده و مبلمان بنفش رنگ در کنار بدنه ای از رنگ طلایی ، فضای این اتاق خواب را کاملا اشرافی و لوکس کرده است .

رنگ اتاق خواب

۵- اگر طرفدار رنگ قرمز هستید شاید رنگ اتاق خواب فوق را بپسندید .

رنگ اتاق خواب

۶- در طراحی اتاق خواب تصویر بالا شاهد استفاده هوشمندانه از رنگ های روشن در کف سازی و بدنه هستیم . با این روش دست شما برای انتخاب رنگ بندی وسایلی چون تخت ، ملحفه و … باز خواهد بود .

اتاق خواب بزرگسال

۷- به دکوراسیون اتاق خوابی با هارمونی گرم و متریال چوبی می رسیم . استفاده از نقش و نگار های چوبی روی بدنه اتاق خواب در کنار پنجره ای با ورودی نور کنترل شده ، فضای داخلی را بیش از پیش رویایی جلوه می دهد.

دکوراسیون اتاق خواب

۸- استفاده از رنگ روشن در طراحی داخلی اتاق خواب را در تصویر بالا مشاهده می کنید .

اتاق خواب آبی

۹- ترکیب رنگ ( آبی، سفید) آرامش بی بدیلی را به دکوراسیون اتاق خواب بخشیده است . هرچند فضای داخلی کمی سرد شده است .

اتاق خواب پسرانه

۱۰- یکی از جذابیت های سبک مدرن خلق ایده هایی با نهایت سادگی است . رنگ چوب دارای یک هارمونی گرم است و چه رنگی بهتر از زرد که در مجاور ت بافت چوب قرار گیرد .

رنگ اتاق خواب

۱۱- اگر هنوز به نتیجه نرسیده اید که از چه رنگی برای اتاق خواب عروس استفاده کنید ، تصویر بالا احتمالا شما را به نتیجه خواهد رساند . رنگ اتاق خواب عروس با ترکیب رنگی آبی-سفید ، تصویری پر احساس و سرار از مهر و آرامش را به فضای داخلی هدیه می دهد .

اتاق خواب دخترانه

۱۲- اتاق خواب عروس با متریال چوب

اتاق خواب دخترانه

۱۳- رنگ بندی اتاق خواب دخترانه فوق ترکیبی از سه رنگ سفید ، بنفش و قهوه ای روشن است .

اتاق خواب بزرگسال

۱۴- اتاق خواب مدرن با رنگ بندی به دور از هیجان ، که افراد را به آرامش و خوابی عمیق دعوت می کند !

اتاق خواب عروس

۱۵- دکوراسیون اتاق خواب عروس با بهره گیری از معماری مدرن

رنگ اتاق خواب دخترانه

۱۶- در تصویر بالا استفاده از استیکر دیوار در طراحی اتاق خواب دخترانه را مشاهده می کنید . در نظر گرفتن رنگ سفید در بدنه دیوار باعث شده است که در انتخاب استیکر دیواری ، آزادی عمل بیشتری داشته باشیم .

رنگ اتاق خواب بزرگسال

۱۷- رنگ اتاق خواب بالا با هارمونی سیاه و سفید شکل گرفته است .

اتاق خواب عروس

۱۸- رنگ اتاق خواب فوق ترکیبی از دو رنگ کرم و قهوه ای است و برای دکوراسیون اتاق خواب عروس مناسب به نظر می رسد .

رنگ اتاق خواب دخترانه

۱۹- دکوراسیون اتاق خواب با ۴ ترکیب رنگی ( سفید ، قرمز ، مشکی و قهوه ای )

رنگ اتاق خواب

۲۰- و به اتاق خواب آخر می رسیم با سه ترکیب رنگی شاخصِ ( زرد ، سفید ، قهوه ای و طوسی ) که در قالب یک معماری مدرن خودنمایی می کند . در این بخش ۲۰ ایده از رنگ اتاق خواب عروس ، اتاق خواب دخترانه و پسرانه و اتاق خواب بزرگسال معرفی شد . نظر شما در خصوص رنگ اتاق خواب چیست ؟ آیا ایده های فوق برای شما مفید بودند ؟

تحریریه : خانه طرح | منبع: khanetarh