دکوراسیون اتاق خواب های برتر دنیا چه شکلی هستند؟ رنگ اتاق خواب ها چه رنگی باشد که حس آرامش یا بر عکس شور و هیجان داشته باشیم؟ انتخاب رنگ یک اتاق خواب کاملا به احساسات ، خلقیات و سلیقه هر شخص بستگی دارد و می تواند کاملا متفاوت با شخص دیگری باشد. بنابراین نمی توان از رنگ خاصی به عنوان برنده ۱۰۰ در ۱۰۰ بهترین رنگ اتاق خواب نام برد. در اینجا قصد داریم ۱۲ رنگ محبوب و البته شاخص جهت طراحی داخلی اتاق خواب نام برده و سپس نمونه هایی از تصاویر زیباترین دکوراسیون اتاق خواب را برای شما دوستاران معماری در وب سایت خانه طرح به نمایش بگذاریم.

نگاهی به زیباترین دکوراسیون اتاق خواب ها و تاثیر رنگ اتاق خواب ها بر انسان

۱- اتاق خواب نیلی رنگ

رنگ اتاق خواب

رنگ نیلی را می توان رنگی از خانواده “Blue” بین آبی و فیروزه‌ای دانست که همرنگ آسمان صاف در روز‌های پرنور است. اتاق خواب هایی که با این رنگ طراحی می شوند حس آرامش بخش و لطیفی را به بیننده خود القاء می کند. برای دکوراسیون اتاق خواب پیشنهاد می کنیم از این رنگ در کنار رنگ سفید برای ایجاد تعادل بصری استفاده کنید. البته رنگ نیلی دارای خواص زیادی نیز هست از جمله رنگ نیلی دارای آثار آرامبخش است. نیلی می‌تواند حس صمیمیت، از خود گذشتگی و بینش را تقویت کند. رنگ نیلی در بهبود بیماری‌های چشم، گوش، بینی، دهان و سینوس‌ها موثر است. نیلی اثر ضد وسواس هم دارد و استفاده از آن برای رنگ اتاق خواب پیشنهاد می شود.

۲- اتاق خواب زرد رنگ

رنگ اتاق خواب

رنگ زرد نماد خوش بینی، شادی، شور و شوق، سرگرمی، خیرخواهی، اعتماد به نفس، اصالت، خلاقیت، خرد و منطق است. از رنگ زرد می توانید به صورت ترکیبی با رنگ سفید برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده نمایید. در تصویر بالا از ملحفه زرد رنگ در کنار پوستر دیواری گل رز زرد در کنار کناف کاری سقف و دیوار استفاده شده که نتیجه نهایی مثبت و قابل قبول است. رنگ اتاق خواب شما می تواند زرد باشد.

۳- اتاق خواب سبز رنگ

رنگ اتاق خواب

از اثرات روانی رنگ سبز برای ایجاد فضایی آرامش‌بخش در اتاق خواب خود استفاده کنید. اثرات روانی رنگ سبز شبیه به رنگ آبی است؛ سبز به عنوان آرامش و وضوح دیده می‌شود. رنگ سبز برای چشم بسیار آرامش‌ بخش است و حس طبیعت را در دل ما زنده می کند. بهترین راه برای استفاده از زنگ سبز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب ترکیب رنگ سبز یا چند رنگ است. در تصویر بالا از ترکیب رنگ سبز در کنار رنگ سفید و کرم روشن استفاده شده است. اگر به دنبال آرامش هستید رنگ اتاق خواب شما می تواند صورتی باشد.

۴- اتاق خواب صورتی رنگ

رنگ اتاق خواب

به رنگ مورد علاقه من رسیدیم. هرچند همه رنگ ها فوق العاده هستند. رنگ صورتی نماد عشق بی قید و شرط، محبت و مهربانی، بخشش، امید، آرامش، مراقبت و انرژی زنانه است. رنگ صورتی روشن نماد آرامش است. رنگ صورتی تیره نماد عشق و پرشور است. این رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب های دخترانه ، اتاق خواب عروس و … پیشنهاد می شود. مطالعات نشان داده که رنگ صورتی می تواند باعث آرامش اعصاب شده و استرس، خشم و عصبانیت را از بین ببرد. ترکیب رنگ صورت و سفید در طراحی دکوراسیون اتاق خواب پیشنهاد می شود. اگر شخصیت با احساسی هستید رنگ اتاق خواب شما می تواند صورتی باشد.

۵- اتاق خواب بنفش رنگ

رنگ اتاق خواب دخترانه

همانطور که می دانید بنفش یک رنگ زنانه است و در میان خانم های جوان محبوب تر می باشد. بنفش به عنوان یک رنگ قدرتمند سلطنتی شناخته می شود و اغلب به عنوان نماد راز و رمز، سحر و جادو، اصالت و ثروت در نظر گرفته می شود. این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب های لوکس و لاکچری محبوبیت فراوانی دارد و استفاده ترکیبی از رنگ بنفش در کنار سفید در جهت ایجاد یک تعادل بصری پیشنهاد می شود.

۶- اتاق خواب قهوه ای رنگ

رنگ اتاق خواب بزرگسال

رنگ قهوه ای نماد زمین، سالم بودن، حمایت، امنیت و آرامش، قابل اعتماد بودن، حساس بودن، کیفیت و صداقت است. قهوه ای یکی از رنگ های غالب در جهان است و به عنوان یکی از پرکاربرد ترین رنگ ها در طراحی دکوراسیون اتاق خواب استفاده می شود، چون به راحتی با همه ی رنگ ها ست می شود. قهوه ای باعث احساس آرامش می شود، به همین دلیل یکی از بهترین هارمونی ها برای رنگ اتاق خواب است. اگر از رنگ اتاق خواب خود را قهوه ای انتخاب کردید حتما برای این فضا پنجره ای بزرگ برای تامین نور در نظر بگیرید چرا که این رنگ نور زیادی را جذب می کند.

۷- اتاق خواب آبی رنگ

بهترین رنگ برای اتاق خواب

آبی یک رنگ مردانه محسوب می شود؛ با توجه به مطالعات انجام شده، رنگ آبی در میان مردان بسیار محبوب می باشد. آبی به عنوان یک رنگ آرامش بخش شناخته شده و اغلب به عنوان نماد تقوا، صداقت، اعتماد، وفاداری، حکمت، اعتماد به نفس و هوش در نظر گرفته می شود. آبی برای سلامت بدن و آرامش ذهن مفید است؛ رنگ آبی متابولیسم بدن را کاهش می دهد و علاوه بر این باعث آرامش اعصاب و در نتیجه کاهش استرس و اضطراب می شود. رنگ اتاق خواب شما می تواند برای تجربه یک حس آرامش بخش آبی باشد.

۸- اتاق خواب قرمز رنگ

رنگ اتاق خواب پسرانه

رنگ قرمز نماد انرژی، جنگ، خطر، قدرت، عزت و بزرگی، میل و اشتیاق و عشق است. از رنگ قرمز در طراحی دکوراسیون اتاق خواب به اندازه استفاده کنید. در تصویر بالا تنها بخشی از بدنه دیوار و آباژور از رنگ قرمز استفاده شده تا فضای داخلی اتاق خواب اشباء از رنگ قرمز نشود. نتیجه نهایی این پروسه ، دکوراسیون اتاق خوابی جذاب است. رنگ اتاق خواب شما می تواند برای کسب  تجربه انرژی ، عشق و قدرت باشد.

۹- اتاق خواب نارنجی رنگ

رنگ دیوار اتاق خواب

رنگ نارنجی نماد شور و شوق، شیفتگی، شادی، خلاقیت، عزت، جذابیت، قدرت، موفقیت، تشویق و تحریک است. نارنجی نماد ارتباط و تعاملات اجتماعی است و رابطه بین دو نفر را بهبود می بخشد. استفاده از رنگ نارنجی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و اتاق خواب، باعث درمان افسردگی و تحریک اشتها در افراد می شود. در تصویر بالا از رنگ نارنجی برای آباژورها ، بالش و پرده استفاده شده است. اگر شور و شوق ، جذابیت را دوست دارید رنگ اتاق خواب شما می تواند صورتی باشد.

۱۰- اتاق خواب طوسی رنگ

تزیین اتاق خواب

رنگ خاکستری نماد اعتماد و اطمینان، بی طرفی، عقل و هوش، آرامش، سازش، استقلال و رسمیت می باشد. رنگ طوسی و خاکستری از رنگ های پرکاربرد در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن هستند، دلیل هم این است که به راحتی با همه ی رنگ ها ست می شوند و در طراحی داخلی اتاق خواب نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

۱۱- اتاق خواب مشکی رنگ

طراحی داخلی اتاق خواب

مشکی نماد قدرت است، این رنگ احساسات زیادی را بیان نمی کند و افراد را مرموز و دست نیافتنی به تصویر می کشد. استفاده از رنگ سیاه یا مشکی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب، فضا را کوچک تر نشان می دهد. اگر از رنگ مشکی برای طراحی دکوراسیون اتاق خوابتان می خواهید استفاده کنید پیشنهاد اکید می کنیم حتما یک پنجره بزرگ و سرتاسری برای تامین نور فضای داخلی در نظر بگیرید چراکه رنگ مشکی نور بسیار زیادی را جذب می کند و در نتیجه اتاق خواب شما بسیار تاریک خواهد شد.

۱۲- اتاق خواب سفید رنگ

دکوراسیون اتاق خواب

شیری، صدفی، سفید استخوانی و سفید عاجی به عنوان طیف های مختلف زنگ سفید، شناخته می شوند. رنگ سفید نماد کمال، خلوص، بی گناهی، پاکیزگی، برابری، سادگی، خودکفایی و شروع جدید است. رنگ سفید یکی از پر کاربردترین رنگ ها برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب است، چون به راحتی با رنگ های دیگر ست شده و باعث بزرگ تر جلوه دادن فضا می شود. همچنین استفاده از رنگ سفید برای اتاق خواب هایی که از پنجره کوچکی برای تامین نور بهره می برند پیشنهاد می شود. دیدگاه شما در مورد رنگ اتاق خواب ها چیست؟ کدام یک از تصاویر دکوراسیون اتاق خواب محبوب شما است؟ رنگ اتاق خواب محبوب شما کدام است؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh – freshhome – home-designing