آیا به دنبال یک طراحی نقشه ساختمان مسکونی با عرض ۱۱ تا ۱۰ متر می گردید؟ در این بخش قصد معرفی طراحی نقشه ساختمان مسکونی را داریم که با عرض ۱۱.۸ متر طراحی شده است. این نقشه در زمین شمالی جنوبی به مساحت ۱۱.۹×۳۰.۲ موقعیت یابی شده که شما می توانید این پلان را در زمین هایی با مساحت بیشتر نیز اجرا نمایید. هرچند این نکته نیز را خاطرنشان می کنیم اصولا کپی برداری از هیچ پلانی درست نیست ، چرا که هر پلان معماری بسته به نیاز و خواسته های کارفرما می تواند طراحی خاص و منحصر به فرد خود را داشته باشد. این پلان نیز با مدیریت مهندس خیری طراحی شده است.

توضیحات طراحی نقشه ساختمان مسکونی

پلان تیپ طبقات :

طراحی نقشه ساختمان مسکونی لازم است بر دو اصل نیاز کارفرما و اصول و ضوابط معماری (مبحث مقررات ملی ساختمان) انجام شود. در اینجا با نقشه ساختمان مسکونی ۲۰۰ متری سه خوابه ای مواجه هستیم که بر اساس نیاز کارفرما و اصول و ضوابط معماری طراحی شده است. در پلان تیپ طبقات شاهد فضاهایی از جمله آشپزخانه ، مطبخ ، اتاق خواب فرزندان ، اتاق خواب والدین ، لابی خصوصی ، لابی عمومی ، سرویس توالت ، سرویس حمام ، بالن و نشیمن هستیم. در طراحی نقشه ساختمان مسکونی ۲۰۰ متری یک سالن نشیمن به مساحت ۵۶ متر مربع در نظر گرفته شده که بر اساس نیاز و خواسته کارفرما این متراژ منظور شده . بحث حریم خصوصی و عمومی فضاها و عرصه بندی فضاهای معماری به خوبی رعایت شده و خبری از پرتی فضا هم نیست.

طراحی نقشه ساختمان

نمای پیشنهادی برای طراحی نقشه ساختمان مسکونی :

برای طراحی نقشه ساختمان مسکونی ۲۰۰ متری ، نمای مدرن پیشنهاد می شود. هر چند در خصوص نمای ساختمان، می توان، با اعمال تغییرات توسط مهندس معمار ، نمای کلاسیک، نئوکلاسیک ، سنتی و … نیز طراحی گردد.

نقشه ساختمان مسکونی

طراح نمای ساختمان (طراح سینا آذرنیا)

خانه سه خوابه شیک

نظر شما در مورد طراحی نقشه ساختمان مسکونی ۲۰۰ متری چیست ؟

تحریریه خانه طرح
منبع : khanetarh