توضیحات

مشخصات پروژه

موضوع : نمونه شیت بندی معماری با فتوشاپ

مدیر طرح: مهندس بهنام خیری

ترسیم: خانم مهندس جعفری

مدت زمان پروژه : ۱ روز کاری

توضیحات پروژه

یکی از نکات تاثیر گذار در ارائه هر پروژه ای ، پرزانته یا ارائه نهایی آن است. هرچقدر هم یک پروژه معماری ضعیف باشد با یک پرزانته قوی می توان تا حدودی بر روی عیب و ایرادات طرح ، سرپوش گذاشت. حال اگر پروژه شما در سطح قابل قبولی طراحی شده باشد قطعا پرزانته نهایی بسیار قوی و تاثیرگذار خواهد بود. در این بخش به سراغ یکی دیگر از پروژه های خانه طرح رفتیم که مربوط به دفاعیه کارشناسی ارشد معماری می شود. خدمت شما هستیم با یک نمونه شیت بندی معماری با فتوشاپ که توسط مهندس خیری به سر انجام رسید. در ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص طراحی پوستر معماری می پردازیم.

شیت بندی معماری

طراحی این نمونه شیت بندی معماری با فتوشاپ انجام شده که شامل سه شیت در ابعاد ۱۰۰ در ۷۰ است و ما دو شیت از این پروژه را برای شما کاربران خانه طرح به نمایش گذاشتیم. طراحی شیت بر اساس یک نمونه موردی که به درخواست کارفرمای این پروژه (خانم مهندس بهاری) که برای ما ارسال شد شکل گرفت و البته کارفرما دست ما را در ایجاد تغییرات بیشتر باز گذاشتند. یکی از اولویت های مهم در طراحی شیت بندی بهره گیری از رنگ های روشن بود. ما در طراحی این شیت طبق نظر کارفرما سعی کردیم از هارمونی روشن استفاده نماییم و نتیجه کار نیز مثبت بود.

یکی از نکات جالب توجه در طراحی این پروژه بهره گیری از هوش مصنوعی برای بزرگ سازی ابعاد تصاویر رندر شده ای بود که برای شیت بندی بسیار کوچک بودند. ما با بهره گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی توانستیم کیفیت تصاویر رندر شده را تا ۲ برابر بزرگ سازی نماییم و البته این اتفاق بدون افت کیفیت رندر عکس ها انجام شد . همچنین با توجه به کیفیت نه چندان مطلوب رندر ها مجبور شدیم بهینه سازی و افکت گذاری های متعددی بر روی تصاویر انجام دهیم تا به نتیجه مطلوب برسیم. در تصویر زیر شیت شماره ۲ از نمونه شیت بندی معماری با فتوشاپ را مشاهده می فرمایید.

نمونه شیت بندی معماری