توضیحات

مشخصات پروژه

نام پروژه : نمای ساختمان دو طبقه

مدیر پروژه: مهندس بهنام خیری

طراح: خانم مهندس رجبی

مدت زمان پروژه : ۱۴ روز کاری

توضیحات پروژه

نمای ساختمان دو طبقه به درخواست کارفرمای پروژه به سبک کلاسیک طراحی و ساخته شد. نما مربوط به ساختمانی دوبلکس است که از سه جبهه نیاز به طراحی نما داشت . طراح آرشیتکت از متریال سنگ تراورتن برای طراحی نمای ساختمان استفاده کرد و در طراحی سعی کرد از شلوغی زیاد در نما بپرهیزد. در طراحی این نما ، هم از سر ستون های کامل و هم از سرستون های نیمه به شکل چشمگیری استفاده شد و در نهایت نمای ساختمان در دو ضلع جنوبی و شرقی طراحی شد.

نمای سنگی

در تصویر بالا بخشی از نمای ساختمان دو طبقه (نمای ضلع جنوبی) را مشاهده می کنید که مهندس معمار از فلاورباکس در لبه پنجره استفاده کرده است.

نمای ساختمان دو طبقه

در طراحی درب و پنجره ها از ساده ترین مدل استفاده شده اما این طراحی ساده ارتباط خوبی را با سایر اجزای ساختمان برقرار کرده است.

نمای رومی

نما در مرحله ای به تیم طراحی خانه طرح سپرده شد که مرحله سفت کاری نه تنها به پایان رسیده بود ، بله جایگذاری درب ها و پنجره ها نیز انجام شده بود. هرچند کارفرمای پروژه کمی دست طراح را باز گذاشته بود اما در نهایت امکان تغییر بنیادین پنجره ها توسط طراح امکان پذیر نبود. در نهایت با شرایط موجود ، طراحی نمای ساختمان دو طبقه (ضلع شرقی ساختمان) با موفقیت و رضایت کارفرما به پایان رسید.

نمای کلاسیک ساختمان

نمای ساختمان رومی

کانال دکوراسیون داخلی