توضیحات

مشخصات پروژه

نام پروژه : شیت بندی معماری

کارفرما : سرکار خانم بالایی

مدیر طرح: مهندس بهنام خیری

ترسیم: خانم مهندس جعفری

مدت زمان پروژه : ۲ روز کاری

توضیحات پروژه

شیت بندی یکی از مباحث مهم در معماریست ، سایت هایی نیز در این زمینه وجود دارند از جمله سایت معتبر nexiuz69.deviantart که در آن طرح هایی در زمینه شیت بندی ارائه شده است . گروه معماری خانه طرح نیز پروژه های بسیاری در زمینه طراحی شیت در سطح حرفه ای انجام داده است . با توجه به ضرورت نحوه ارائه شیت های معماری به صورت حرفه ای بر آن شدیم تعدادی از نمونه کارهای خانه طرح را از بین بیش از ۱۵۰ شیت معرفی نماییم :

اولین پروژه در زمینه شیت بندی ، طراحی شیت هتل آپارتمان است که شیت بندی آن حدود یک روزکاری انجام شد . در طراحی این شیت (هتل آپارتمان) سعی بر آن بودکه از ۲ رنگ طوسی و قرمز استفاده شود .دلیل استفاده از این هارمونی ، جذابیت این رنگ ها در شیت ، همچنین هماهنگی رنگ های پرتحرکت و جذابی چون قرمز ، با کاربری هتل است . ابعاد شیت انتخابی ۱۰۰- ۷۰ برای ارائه انتخاب شد . یکی از اصولی که نباید در شیت بندی معماری زیاده روی کرد ابعاد شیت است چرا که ابعاد بسیار کشیده یکپارچکی شیت را زیر سوال می برد .

شیت بندی معماری

طرح بعدی در زمینه شیت بندی معماری ، طراحی شیت دی کلینیک است که در رنگ بندی آن از ۲ رنگ زرد و مشکی استفاده شد . هارمونی این دو رنگ نیز در کنار هم ، همخوانی خوبی دارد . ابعاد این شیت نیز همانند شیت قبلی ۱۰۰- ۷۰ طراحی شد و در طراحی آن سعی بر نمود تضاد رنگی بین پلان ها و تصاویر بود . این پروژه نیز ظرف مدت ۶ ساعت کاری به پایان رسید.

شیت بندی معماری