توضیحات پروژه

شیت بندی معماری

شیت بندی معماری

مشخصات پروژه

نام پروژه

طراحی شیت هتل و دی کیلینیک

نام کارفرما

سرکار خانم بالایی

آدرس پروژه

تهران ، شهرک غرب

مدت زمان پروژه

۲ روز کاری

توضیحات پروژه

شیت بندی یکی از مباحث مهم در معماریست ، سایت هایی نیز در این زمینه وجود دارند از جمله سایت معتبر nexiuz69.deviantart که در آن طرح هایی در زمینه شیت بندی ارائه شده است . گروه معماری خانه طرح نیز پروژه های بسیاری در زمینه شیت بندی ( معماری ) در سطح حرفه ای انجام داده است . با توجه به ضرورت نحوه ارائه شیت های معماری به صورت حرفه ای بر آن شدیم تعدادی از نمونه کارهای خانه طرح را از بین بیش از ۱۵۰ شیت معرفی نماییم :

شیت بندی معماری ( هتل آپارتمان)

اولین پروژه در زمینه شیت بندی ، طراحی شیت هتل آپارتمان است که شیت بندی آن حدود یک روزکاری انجام شد . در طراحی این شیت (هتل آپارتمان) سعی بر آن بودکه از ۲ رنگ طوسی و قرمز استفاده شود .دلیل استفاده از این هارمونی ، جذابیت این رنگ ها در شیت ، همچنین هماهنگی رنگ های پرتحرکت و جذابی چون قرمز ، با کاربری هتل است . ابعاد شیت انتخابی ۱۰۰- ۷۰ برای ارائه انتخاب شد . یکی از اصولی که نباید در شیت بندی معماری زیاده روی کرد ابعاد شیت است چرا که ابعاد بسیار کشیده یکپارچکی شیت را زیر سوال می برد .

شیت بندی معماری

شیت  ( هتل آپارتمان)

شیت بندی معماری ( دی کیلینیک)

طرح بعدی در زمینه شیت بندی معماری ، طراحی شیت دی کلینیک است که در رنگ بندی آن از ۲ رنگ زرد و مشکی استفاده شد . هارمونی این دو رنگ نیز در کنار هم ، همخوانی خوبی دارد . ابعاد این شیت نیز همانند شیت قبلی ۱۰۰- ۷۰ طراحی شد و در طراحی آن سعی بر نمود تضاد رنگی بین پلان ها و تصاویر بود . این پروژه نیز ظرف مدت ۶ ساعت کاری به پایان رسید.

شیت بندی معماری

شیت (دی کیلینیک)

در صورت هرگونه انتقاد یا سوال در مورد پروژه یا پیرامون آن از طریق صفحه تماس با ما ما را در جریان نظرات خود قرار دهید .