آیا در تلاش برای رنگارنگ کردن اتاق کودکان خود به شیوه­ای خلاقانه هستید؟ این مسئله غالباً در هنگام طراحی خواب کودک نیز وجود دارد، چرا که استفاده از کاغذ دیواری چهل تیکه، پوشاندن یک ناحیه از اتاق با پوسترهای بسیار بزرگ و یا استفاده از لوازم و مبلمان متضاد جهت تبدیل فضای اتاق به مکانی مفرح و باصفا جهت استراحت ، می­تواند وسوسه ­انگیز باشد ؛ که نتیجه آن می­تواند سردرد و سرگیجه­ای باشد که در حقیقت برای هیچ کس خوشایند نیست.

طراحی خواب کودک

این مجموعه از عکس ها ، ترفندهای دکوراسیون شیک و مد روز ، برای انواع اتاق خواب را ارائه می­کند که ممکن است دقیقا همان چیزی باشد که شما به دنبال آن هستید و در این کار الهام­ بخش شما خواهد بود .

طراحی خواب کودک

در همه حال، به کار بردن تمام جعبه­ های رنگی الهام بخش این اتاق­های رنگین کمانی است که مناسب هر دو جنس (کودکان و نوجوانان) هستند. این اتاق ، محلی مناسب برای رویاپردازی ، درباره پیدا کردن ظرفی از طلا در انتهای رنگین کمان است !

مدل اتاق خواب دخترانه

در این اتاق با بکارگیری از رنگ­های خفیف، مجموعه ه­ای وحشی و سرکش از رنگ­ها به گونه­ ای ایجاد شده است، که بیش از حد خودنمایی نمی کند.

اتاق خواب نوجوان

برای اطمینان خاطر هنگام رنگ­آمیزی، بهتر است رنگ پس زمینه را انتخاب و ایجاد کرده، سپس می توانید از رنگ ­های دیگر  بتدریج استفاده نمایید و به آسانی ببینید، که هر رنگ در کجا به بهترین شکل قرار می­ گیرد.

اتاق خواب دخترانه

در انتخاب رنگ ها همیشه بر اساس نوع جنسیت و سلیقه کودک یا نوجوان عمل کنید .

اتاق کودک دختر

اکثر کودکان و نوجوانان دختر ، عاشق رنگ صورتی هستند . پس در طراحی اتاق ،  با این رنگ ترکیب های شگفت انگیزی خلق کنید .

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

اگر قصد استفاده از پارکت یا چوب برای کف سازی اتاق کودک را دارید ، سعی کنید از رنگ بندی آرام استفاده کنید .

طراحی اتاق خواب

طراحی خواب کودک - زرد

استفاده از رنگ هایی با هارمونی گرم ، حس نشاط و تحرک را در اتاق کودک و نوجوان باعث می شود .

اتاق کودک دختر

گاهی اوقات ، برچسب های دیواری گزینه بسیار مناسبی برای رنگ آمیزی هستند .

طراحی اتاق کودک

در انتخاب رنگ وسایل بازی و قرار دادن آنها در اتاق کودک اگر تا به حال زیاد دقت نمی کردید ، اکنون دقت بیشتری کنید . چرا که رنگ ها نقش بسیار مهمی در بروز خلاقیت کودکان دارند . در طراحی خواب کودک از اسباب بازی به شکل های گوناگون میتوان در زیبا سازی و بروز خلاقیت در کودکان بهره برد .

دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از اشکال خلاقانه با رنگ بندی های متنوع را حتما در ویترین اتاق کودک در نظر  بگیرید . سعی کنید یک بخش از اتاق کودک را ویترینی قرار دهید که کودک خلاقیت و کار دستی اش را در ویترین قرار دهد .

مدل اتاق خواب دخترانه

پیشنهاد مدیر گروه معماری خانه طرح به تمام نوجوانانی که به دنبال یک طرح برای اتاق خواب مدرن هستند این است که در طراحی کف سازی اتاق خواب حتما از رنگ بندی روشن استفاده کنید . اینگونه میتوانید زیبایی دکوراسیون مدرن را به بهترین شکل تجربه کنید .

نویسنده : بهنام خیری | تحریریه : خانه طرح